Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha a hullámos...

Mit csináljak, ha a hullámos papagájaim nem esznek meg semmit csak magot?

Figyelt kérdés
Van két hullámos papagájom.Már régóta nálunk laknak de kezdettől fogva csak magokat esznek meg.Próbáltunk salátát,főtt tojást,répát stb... De semmi, ssőt félnek tőle!!!
2012. márc. 31. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek is csak a magot eszik. De abból sokfélét kapnak. Általában magkeverékeket veszek, azt is váltogatva, hogy változatosan egyenek. Mellette kapnak még fürtös kölest meg zabot néha. Plusz van bent nekik szépia. Egészségesek, pedig lassan már öregecskék.
2012. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

(Zab elvileg minden magkeverékben alapnak kellene, hogy legyen..)


Nem minden formában eszik meg az ételeket. Általában egymástól lesik el, mi "ehető", mi nem. Ha egyikük megkóstolja, akár véletlenül, játék közben, a másik is megfogja. Próbáld különböző módokon tálalni: reszelve, fellógatva zsinegre, bedugva a rács közé, összevagdosva.. A kalitka aljáról nem esznek szívesen, illetve csak akkor, ha ezt így szokták meg, úgyhogy célszerű magasra tenni az ételeket. A főtt tojást apróra törve keverd össze a magokkal, úgy kénytelenek lesznek enni minimális mennyiséget belőle, mert ez kell a szervezetüknek. Amennyiben mégsem, vitamincseppeket és vitaminokkal dúsított magkeverékeket vegyél, bár ez utóbbi elég drága (Prestige eledel kb 1500 Ft), de, ha összekevered az átlag magkeverékkel, hónapokig elég, és fontos ásványi anyagokat tartalmaz.

2012. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!De nem lehetne valahogy rászoktatni őket?
2012. ápr. 1. 10:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb rá fognak kapni!

Eleinte félnek, de aztán rájönnek, hogy finom! :)

Az a lényeg, hogy mindig tegyél eléjük, mert magkeveréken kívül szükségük van másra is!

Én többnyire úgy szoktam, hogy lereszelek répát és almát. Ezt minden nap kapnak, mindenképp reszeld!

Néha lehet úgy, hogy az almába reszelsz egy háztartási kekszet is, azt is nagyon szeretik. Főtt tojást heti 1-szer kell adni nekik, szintén reszeld, az enyémek ezt szeretik a legjobban!

Lehet néha túrót is adni nekik.

Salátát én csipesszel rakom be nekik. Szóval ezeket eszik. Nálam az uborkát nem eszik...

2012. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na igen, erről beszéltem:) Az enyémek SEMMIT nem esznek meg reszelve, csak egészben (főtt tojást kivéve). Szóval tálald a lehető legváltozatosabb módokon, valamelyik fel fogja kelteni az érdeklődésüket. Lehet, hogy neked pont reszelve, lehet, hogy akkor, ha lóg, mozog, és azt hiszik, játék. Lehet, hogy akkor, ha beékeled csipesszel, és rá tudnak állni. Ötletelj.
2012. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Kipróbáltam,de semmi...
2012. ápr. 3. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem megy egyik napról a másikra. Majd egyszer csak enni fogják! Enyéimmel is így volt!
2012. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!