Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen neműek a hullámos...

Milyen neműek a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés

Ma hoztam a papagájomnak egy párt a rokonomtól (tenyésztő)!

De biztosra nem tudta megmondani, hogy hím vagy tojó -e, ezért a ti segítségeteket kérem!

Amikor beraktam a tojómhoz, ami szintén nem biztos, hogy tojó... Szóval beraktam, először a tojóm, Kivi elkezdte csipkedni az új hullámos farktollait, az elkezdett repkedni... Stb! Lenyugtattam Kivit, utána már nem volt agresszív, vakarta az új hullámos nyakát, feje oldalát..

Azóta békében vannak és egymás mellett ülnek!


Szóval állapítsátok meg nekem, hogy melyik a hím és melyik a tojó!


Képek:

[link]


[link]


[link]


Továbbá azt olvastam, hogy az a tojó, amelyiknek az orrjukai körül elhalványodik a szaruhártya színe!

Ez igaz?, mert akkor mindkettő tojó.. :S


2011. aug. 20. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kék biztos, hogy kisfiú. A másikról nem lehet még pontosan megmondani, várj pár hetet. Ha a csőre fölötti viaszhártya barnás lesz, akkor lány, ha kék lesz, akkor fiú.
2011. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A hullámos papagájoknál az orr feletti úgynevezett viaszhártya szine az, amiröl meg lehet állapitani, hogy him vagy tojó - a tollazat szine nem számit. Tehát kék, zöld, sárga vagy fehér hullámos lehet egyaránt him és tojó.

Ha a viaszhártya (az orrlyukak körüli börféleség) kék szinü, akkor him, ha ez világos barnás vagy bézs szinü, akkor tojó. De a fiatal, még nem ivarérett madarak viaszhártyája a legtöbbször szintén barnás szinü, ezért csak felnötteknél lehet megállapitani a nemet.

A kék szinü papagájod igen nagy valószinüséggel him, mert kék szinü a viaszhártyája, a másiknál nem lehet rendesen látni, mert nem jók a képek - leginkább féig hátulról látható. Ha tudsz olyan képet csinálni, ahol szemböl (és élesen) látható, akkor többet lehet mondani, feltéve, hogy ez is felnött madár.


Viszont a hullámosoknál nem fontos, hogy pár legyen, csak annyi, hogy több madár legyen együtt, ugyanis eredetileg csapatosak, Ausztráliában úgy fordulnak elö, mint Magyarországon a verebek vagy seregélyek, mindig többen egy csapatban. Ami árt nekik, ha egyedül tartják öket, ha legalább ketten vannak, akkor már jól érzik magukat, akkor is, ha mindkettö him vagy tojó. A himek között csak akkor van rivalizálás, amikor költenek, és akkor is csak a költöodura és a közvetlen környezetére vonatkozik, kicskit távolabb már nem hajtják egymást.

2011. aug. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az előzőek leírták. A kék több, mint valószínű,h hím. A másiknál nem lehet biztosan eldönteni, még nem elég idős hozzá. Egyébként én úgy tudom,h a fej formájáról is meg lehet mondani, régen nekünk arról állapították meg, de annyira nem értek hozzá.
2011. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a válaszokat! :)

Kép nem kell, elmondom!

A zöldnek olyan nagyon világos kékes a csőre feletti rész!

Majdnem hogy az egész fehér... Majd elválik! De amúgyis télre viszem vissza őket a rokonomhoz, ott újra nagy társaságuk lesz! Jövő tavasszal pedig hozok tőlük egy nimfát, és azt már örökre megtartom! :)

Nimfák nem tudom miért, de sokkal jobban tetszenek, mint a hullámosok! De náluk már jobban oda kell figyelni mindenre, még a magkeveréket is ki kell válogatni... A szotyikat! (tudom hogyan, nem kell leírni)

Még egyszer köszi a válaszokat! Amúgy a kék színű új hullámos nagyobbnak tűnik, az már teljesen felnőtt lehet, a zöld Kivi még fiatal! Pár hónapos! :)

2011. aug. 20. 21:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a középső képen a zöld is látszik szemből!
2011. aug. 20. 22:30
 6/13 anonim ***** válasza:

hím:8 hónapos kor előtt lila,rózsaszín utána kékes viaszhártya

tojó:8 hónapos kor előtt kékes utána általában barna viaszhártya

De a tenyésztők nem csak a viaszhártya színét nézik hanem azt is hogy van-e az orrlyukaik körül fehéres karika (ha van tojó ha nincs hím) mert pl.az én tojó hullámosomnak is kék a viaszhártyája.


Szerintem mindkét madarad tojó.

2011. aug. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de mindkettő tojó!
2011. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet! De akkor miért csőröznek? Előbb láttam olyat, h a zöld ráugrott a kékre és a kék megfordult és úgy csőröztek :D Jó póz volt, nevettem egy jót :D
2011. aug. 21. 13:11
 9/13 anonim ***** válasza:
2 tojó és 2 hím is etetheti, vakargathatja egymást, párosodhat egymással. Csak arra figyelj hogy az étrendjük ne ösztönözze őket tojásrakásra.
2011. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2 hím is rakhat tojást? Azt meg hogy?

És milyen étrend ösztönzi őket?

2011. aug. 21. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!