Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Páfrányfenyő ágat betehetek...

Páfrányfenyő ágat betehetek ülőrúdnak a hullámos papagájom kalitkájába?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha faágat rakok be a kalitkába akkor jobban kopik a körmük és a csőrük, de mivel sajnos gyümölcsfaágak nincsenek felénk arra gondoltam esetleg ezt raknám be nekik.

Páfrányfenyő (Ginkgo biloba): [link]


2012. ápr. 3. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Feketebodza ágak jók, nem mérgező és még csipkedni is lehet.
2012. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen elhiszem, csak errefelé max. pár akácfa van még ezen kívül. Már levágtam az ágakat (páfrányfenyő), csak nem merem betenni nekik, mert félek megrágcsálják és valami bajuk lesz tőle.
2012. ápr. 4. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Vigyázat, gyógynövény! Én nem tenném be a kalitkába.

"Hatóanyagai

A páfrányfenyőlevelek flavonoidokat (kvercetint, kempferolt) és terpenoidokat tartalmaznak. A terpenoidokat a ginkgolidok (diterpén-laktonok) és a bilobalidok (szeszkviterpén) képviselik".

[link]

2012. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az akácfának az ágát betehetem, ha nincs más? Mert erről is több dolgot olvastam (hol azt mondják jó, hol, hogy nem)...
2012. ápr. 4. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Akácfaágat,fűzfaágat,nyírfaágat is betehetsz nekik.

2,5-4 cm átmérőjűek legyenek mert csak akkor kopnak a karmaik ha hozzáérnek a fához. A csőrük csak akkor kopik tőle ha rágják de mivel nem az orruk/csőrük előtt van nem biztos hogy rágni is fogják. A legjobb az lenne ha vékonyabb ágakat felülről belógatnál nekik így biztos megrágják.

2012. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahol akácos van, ott kellene lennie fekete bodzának is. Az én madaraim nagyon szeretik leszedni a kérgét a friss gallynak. De bármit teszel be, azt alaposan le kell mosni.
2012. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké. :) Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. ápr. 4. 23:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Alma, körte a jó!
2018. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!