Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Már évek óta nem látok verebek...

Már évek óta nem látok verebeket, hová tűntek?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 18. 23:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én is észre vettem, egy ornitológus mondta, hogy nagyon-nagyon megfogyatkozott a számuk, mert elszaporodtak a szarkák. Azt biztos, hogy igaz, annyi van belőlük mint a nyű, állandóan itt csörögnek.
2012. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Pedig itt vannak,csak néz körül jól!
2012. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 vval válasza:

Nálunk főleg a nikecell szigetelések divatba érkezésével egybekötött tető felújítások idején csökkent nagyot a veréb állomány,kb 8 éve.A tető legalsó része és a fal közé elhelyezett, szépen mutató léc sorok jól zárnak, és a verebek nem tudnak beférkőzni a tető alá.

Szemben a régi megoldással, ahol a hullámpalák és a tetőcserepek alatt rések húzódtak, kényelmes otthont biztosítva a verebeknek.Mi is lecseréltük a tetőt és raktunk fel nikecell szigetelést, azóta nálunk sem potyognak fiókák a nyakunkba.

2012. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Tényleg eltüntek a verebek és szöcskék, szitakötők! Van-e köze ahhoz a repülőgépes permetezéshez, amit te is látsz az égen: 10-20 percig is megmarad jónéhány kondenz csík! /Permet!/ Deni-papi
2012. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Deni-papi!!!


..igen régebben sokkal több bogarak voltak szöcskék,szitakötők,katicabogarak,és még ezek a csúnya bogarak is eltűntek [link]

.... májusban is régebben sokkal több májusi cserebogár volt,sokszor kellett elhajolni miattuk : D

...ja,és régen volt sok ilyen fehér lepke talán káposztalepke a neve [link] de nem biztos,hogy ez a neve,de már nem látom őket!!!!

2012. ápr. 21. 12:30
 16/26 Solonariwan válasza:
Mao elvtársékkal elvertük az összeset mert lezabálták a termést.
2012. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
nekem is feltűnt, meg mostanában balkáni gerlét se látok :S
2012. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Bartos Cs. István möster fől ette mindet!!!!
2012. ápr. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Most hogy mondod, kérdezõ, tényleg nincs annyi veréb! Még kb egy évvel ezelõtt ilyenkor itt fészkeltek. Most csak fészek van. Igaz , télen sokat láttam a madáretetõmnél. De most, hogy szóba kerültek a rovarok, szöcskét én szoktam látni, de nagyon nagyon ritkán. Lepkek azért vannak nálunk! Meg tücskök. Sõt, suszter, nagyon sok! ( Az a ronda bogár :D ) lehet, hogy olyan környéken élsz, ahol nincs park, nincs sok zöld hely. Én Mohácson lakom, egy park mellett. Úgyhogy minden nyár reggel sárgarigóra ébredek :D Amikor meg ilyen idõ van, akkor a cinegék, feketerigók , fenyõrigók, meggyvágók, és minden más madár énekére ébredek! :D
2012. ápr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Pesten lakom,zöldövezetben.Egy pár éve még minden bogár és veréb is volt.Valahogy eltűntek,dehogy miért????
2012. ápr. 25. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!