Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madárfaj lehet ez?

Milyen madárfaj lehet ez?

Figyelt kérdés

Ma reggel a cicám elkapott egy madarat. Természetesen megmentettem, és mivel a kezemben fogtam, jobban meg tudtam nézni. Egyébként napok óta itt vannak a lakótelepen, ahol lakunk, rengeteg van belőlük, de eddig még ilyen madarakat nem nagyon láttam.

Kb. akkora, mint egy veréb (lehet, hogy annak egy fajtája, nem tudom), talán még kisebb is, ha ez lehetséges, a szárnya és ezzel együtt az egész "háta" világosbarna, a feje feketés-fehéres, a feje teteje pedig pirosas színű.

Gyönyörű kismadár volt, és szerencsére megmenekült, a kezemből repült el.


2012. ápr. 27. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a tengelicre gondolok. Ez a madár az?

[link]

2012. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmi, csak a feje teteje volt piros. Ez előfordul városban is?
2012. ápr. 27. 14:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy az egyik legfőbb ismertetőjegye a fekete-fehér-vörös sávos fej. Akkor ő volt az! :) Szegénykém! Olyan boldogan repült el...!
2012. ápr. 27. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
:) Felénk is vannak ilyen madarak és tényleg nagyon cukik. :)
2012. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!