Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék papagájt tartani...

Szeretnék papagájt tartani itthon. Melyik fajtát ajánljátok egy teljesen kezdő állattartónak?

Figyelt kérdés
Semmilyen állatom nem volt még egyébként. Mostanában nagyon megtetszettek a papagájok és szeretnék egyet itthonra :)
2012. ápr. 28. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
hullámos. nem baj, hogy kics meg sok embernek vam mert biztos szelíd lesz és ha foglalkozol vele beszélni isfog.
2012. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben! :) Közben én is utánanéztem a dolgoknak és az tűnik a legjobb fajtának számomra:D
2012. ápr. 28. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
ez is beszél-vagyis szavakat megtanul de csak a fiú (én úgy tudom) azt mondják 3-4 évig él :( :( nekem van 2 és nagyon aranyosak...de ha már nincs rá lehetőséged hogy olyan nagy ketrecük legyen amiben repülni is tudnak akkor minden nap engedd ki őket a szobába repülni....én is azt csináltam amíg nem volt nagy ketrecem és rá szálltak a fejemre nagyon cukik voltak :)
2012. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a madárpiszok ellen hogy védekeztél?:) mindenhova újságpapírt tettél?
2012. ápr. 28. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
ha kisállatot akarsz, ne papagájt vegyél. Csak ha a megszállotja vagy. Rólad ez még nem mondható el.
2012. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hullámospapagáj nem 3-4 évig él, ez marha nagy hülyeség. 10-12 évig. Függetlenül a nemétől.


Ha mindenképp papagájban gondolkodsz, én is inkább őket ajánlanám. De az utolsó válaszadónak is igaza van, hogy a papagájok nem valók annak, aki nem "fanatikus".. Ezért van aztán az, hogy ilyen tévhitek terjengenek az életkorukról, meg születnek a kérdések, hogy

"-megcsípett, hogy lehet megszelídíteni?

-van tükre, vagy műpapagája?

-van, az a kedvenc játéka!

-akkor szedd ki, mert ez okozza!

-dehogy szedem, akkor unatkozni fog, és nagyon szereti ám!"

Akik pedig tapasztalatból és állatszeretetből beszélnek, azokra pedig senki nem hallgat, mert hát ugye a papagáj nem az a kisállat, akit beteszel a sarokba és eljátszik, néha megeteted és máris szelíd, mint egy kutya.. Foglalkozni, társat venni nekik lusták, mint a dög, nekik csak azért kell, mert egzotikus, és hallották, hogy beszél. Rájönnek, hogy őrjítő (ilyen tartási körülmények mellett), vesznek neki egy tükröt, vagy egy műpapagájt, örülnek, hogy csendben van és eljátszik, majd felháborodnak, hogy agresszív vadállat, és nem értik, miért..

A papagájok rendkívül intelligensek, függetlenül a fajtájuktól. De ez nem azt jelenti, hogy az ember megveszi, aztán tálcán felszolgálja a reggelit, miközben azt csipogja, hogy "Jó reggelt!"... Ne vegyen papagájt az, aki nem egy x. családtagnak veszi, akivel úgy foglalkozik, mint a húgával, gyermekével, akárkijével, hanem csak dísznek szeretné otthonra, mert az állat jó, ez még olcsó is, és mégsem kutya vagy macska. Az, hogy nem a természetben (jelen esetben Ausztráliában) élhet a több száz társával együtt kolóniában (!), igencsak kárpótolandó annak a részéről, aki őt megveszi az otthonába. A minimumok: családtagként kezelés, rengeteg foglalkozás, nagy, tágas kalitka, amit csak akkor használunk, ha szükség van rá (este, vendégek érkezésekor, takarításkor, mikor útban lenne..), de amúgy szabadon lehet a lakásban, emellett megfelelő étrend (tévedés, hogy elég a köles és csőrkoptató), és sok sok utánaolvasás, hogy mit igényelnek.


Kérdező: ez a kifakadás nem konkrétan neked szól, mivel nem ismerlek, könnyen lehet, hogy te lennél a világ legjobb papagájtartója. De ne éljen tévhitben senki, sem más kérdezők, sem más kommentelők, hogy nem a tartási körülményeik miatt éltek csak 3 évig a papagájaik, hanem mert addig élnek, és nem azért vadak, mert bent van a "kedvenc játékuk" a kalitkában, hanem azért, mert "rossz" papagájt vett, majd a következő bezzeg..

Remélem, átjött, mit szerettem volna mondani. Amennyiben még mindig papagájt szeretnél, szívesen válaszolok/válaszolunk a többi HOZZÁÉRTŐ kommentelővel bármire, hogy könnyen menjenek a dolgok:) Sok sikert.

2012. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami az egyik kommenthez: az egyetlen ketrec, amiből nem kell őket kiengedni, az szabadtéri, több négyzetméteres röpde/voiler. Minden másból, lakásban KÖTELEZŐ.
2012. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok és a madárpiszkot fel szeded és anyni....akkora az egész mint a kisújjadon a köröm fele :) és nem potyog belőlük mint az állat :D csak néha néha
2012. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!