Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » új jégkorcsolyát kell éleztetn...

új jégkorcsolyát kell éleztetni? Teljesen kezdő vagyok, tavon szeretnék tanulni. Szerintetek most be van rendesen fagyva? Itthon is lehet élezni? Hogyan?

Figyelt kérdés
előre is nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat!:)
2011. jan. 29. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, mert élezés nélkül árulják.

Az első élezést mindenképpen szakemberrel csináltasd, mert mire a vájatot kézzel kireszeled, az legalább 1-2 napos munka. Utána már csinálhatod magad az élezést, kell egy megfelelő formájú reszelő hozzá (kör vagy ellipszis keresztmetszetű), meg sok türelem. Ha már egyszer volt élezve, akkor 2-3 óra alatt meg tudod csinálni magad is.


Tóra viszont most ne menj. Az utóbbi napokban olvadt, tehát nem biztonságos a jég. Inkább keress a város mellett egy olyan szántót, ahol van belvíz, sajnos most kb mindenhol találsz. Az csak egy fél méter mély, tehát esélyesebb, hogy az aljáig be van fagyva, vagy ha mégsem, akkor is max. térdig merülsz el és nem fulladsz bele.

2011. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!:) rengeteget segítettél nekem! megfogadom a jó tanácsokat! Legyen szép napod!:)
2011. jan. 29. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Az újaknál változó, hogy élesen-életlenül árulják-e, valahol élezetten adják.

Én koribolt-korikölcsönzőbe vittem, de volt aki köszörűshöz, mister minitbe vitte.

A tavakhoz ki szokták írni, hogy rá szabad-e menni a jégre, esetleg kérdezz meg valakit, nemtom hová akarsz menni, van-e a környéken valami-valaki.

Hétközben egész Mo-n viszonylag jó idő volt, szóval valószínűleg nem túl vastag a jég és nem lehet rámenni.

2011. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyszerűbb kifizetni pár száz forintot mint otthon kínlódni az élezéssel
2011. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért az hogy nap közben 2-3órára nulla fok főlé megy a hőmérséklet erősen messze van az olvadástól.

Ha lemész valahova tóra, kérdezz meg vki helybelit, h milyen a jég..ha nincs rajta senki ne erőltesd.

Egyébként pl. Siófokon van kijelölt pálya (kb 15 centis jég van - mindenre elég)

2011. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első élezés kb 1000ft/pár szokott lenni.
2011. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!