Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mégis mitől kerülhet egyik...

Mégis mitől kerülhet egyik napról a másikra ilyen végzetes állapotba egy fiatal hullámos papagáj?

Figyelt kérdés

Egyik nap hányt, másik nap meg leesett az ülőrúdról és alig tudott felmászni a rúdra, majd újra és újra leesett! Következő nap pedig már fel se tud mászni és lent fekszik a kalitka alján, már enni-inni se tud! MI TÖRTÉNHETETT VELE???

Dokik nem tudtak segíteni, mert nem értenek hozzá, de egy antibiotikumot azért felírattam neki. Szemcseppet adtak ki ezáltal és ebből cseppentettem a vizébe, de hiába...:( Egyre rosszabb az állapota, a lábacskái össze vannak záródva és nem bír mozogni, feltápászkodni. :(

Nem értem, mi történhetett vele??? És miért nem tud senki se segíteni rajta??? :(


2012. ápr. 29. 09:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem kell lenyelnie elég ha megrágja,megnyalja,a csőrébe veszi.

Fémmérgezést azoktól a karikáktól,láncoktól is kaphatott amikre az egyes csőrkoptatókat,játékokat szokták rátenni. De okozhatta rozsdamentes etető,itató tál tartója(a tál nem de a tartója ártalmas). De akár a kalitkától is lehetett ha festett és lerágta róla festéket(maga a festék is ártalmas és a festék nélkül a kezeletlen fémet veszi a csőrébe mászáskor) vagy idővel a nem festett azaz ezüst vagy arany színű rácsú kalitkákról is lekopik az ártalmatlan réteg és utána a kezeletlen fémet veszi a csőrébe.

2012. máj. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!