Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájom,...

Van egy hullámos papagájom, két hónapja vettük a párommal. Rettentően rikácsol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap - valamilyen módon, ilyet nem szokott csinálni - elkezdett rikácsolni a hullámos papagájom. Tojó, egyelőre még egyedül van. Csak akkor hagyja abba, ha letakarom a ketrecét.


Tehetek valamit?



2012. máj. 1. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van nála tükör? Ki szoktad engedni? Mennyit és hogyan foglalkoztok vele? Mikor terveztek neki párt?
2012. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, van tükre. Igen, reggel 9 környékén hagyom repkedni 3 és fél órát. Legközelebb 5 óra tájékán, ahogy hazaér a párom, ő megrepteti a szabadban, pórázzal. Elég sokat; párom reggel, én meg itthon vagyok terhesen. Szóval jó sokat. Én úgy szoktam, hogy kiveszem a kalitkájából, ráteszem az alkaromra, beszélgetek vele, és "ringatom". Amint találunk neki, holnap elmegyek a kisállatkereskedésbe szétnézni.
2012. máj. 1. 21:23
 3/13 anonim ***** válasza:
A tükröt mihamarabb szedjétek ki tőle. Ha rikácsolnak, általában hívnak valakit. Ő a tükörben lévő papagájt. Nagyon káros dolog, agressziót okoz.
2012. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ma 21:49

Hónapok óta ott van bent. Csak tegnap kezdett rikácsolni... De ha akarod, kiveszem...

2012. máj. 1. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Tükröt nem szabad egy papagájnak sem berakni. Szegény azt hiszi, hogy van ott valaki és előbb utóbb annak kezd udvarolni.

A leírtak alapján jól bánsz vele, így sajnos nem lehet megmondani, hogy miért kezdett el rikácsolni. Lehet, hogy lenyugszik, majd írj, hogy hogy alakul a dolog!

2012. máj. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vehetek hozzá hímet?
2012. máj. 1. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Vehetsz, de akkor szaporulat is lesz.
2012. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az nálunk nem probléma, a párom jobban ért az ilyesmihez. Én még nem vagyok olyan gyakorlott.

A párom régebben madarakat szaporított, vagy 3 évig.

2012. máj. 1. 22:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok az 1-es és a 2-es válaszadó, de a másik 84%-os is a számból vette ki a szót. Ne azért vedd ki, mert én akarom, hanem ezért: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..
2012. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:O Nem is tudtam, hogy bekattan tőle. Most kivettem, a szomszédok megkönnyebbülhetnek, abbahagyta. Kiengedtem egy kicsit, itt ül a vállamon, életerős, vidám.
2012. máj. 1. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!