Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ordítoznak a hullámos papagája...

Ordítoznak a hullámos papagájaim mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
Ezek a madarak bolondok. Tömbházlakásban lakunk és legtöbbször a szobámban tartom őket de mikor nyár van és meleg kiteszem őket a teraszra ezzel csak az a aj hogy a verebek kint csiripeltek és ezek a kerge madarak megtanultak a verébnyelvet és azt rikoltozzak reggeltől estig. Mint az örültek megalass nélkül ez nem sima beszélgetés a 2 madaram között ez orditozzas. Két fiú egyik zöldes sárga a másik pedig kekes fehér s közbe oda oda csipnek a másikhoz... Mar a szomszéd is rankszolt hogy nem bírják ennek az éles hangnak az állandó zajongását... A szüleim el akarjak ereszteni őket vagy eladni vagy elajándékozni... valamivel le lehet őket szoktatni erol? mondjuk egy szó vagy hang ami madárnyelven KUSSS!!!-ot jelent? Meg játék is van a kalitkában és néha ki is engedem őket a szobámba hogy repüljék ki az energiáikat.

2012. máj. 6. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hullámos papagáj azért papagáj, mert ordítozni szeret. Ez teljesen normális. Az jó hogy sokat foglalkozol velük, hogy vannak játékaik és ki is szoktad engedni őket a szobába. Mielőtt vettétek őket nem tudtad, hogy a papagáj szeret rikoltozni?

Ezzel együtt kell élnetek, a papagájok ilyenek, hozzá kell szokni és kész. Nekem is van 2 hullámos papagájom és engem abszolút nem zavar a kiabálásuk. Csak a férjemet szokta zavarni és én olyankor kiteszem őket egy másik helységbe és bezárom az ajtót.

Ha a szomszédokat zavarja, akkor ne tedd ki őket a teraszra. Mi is tömbházban lakunk, de még senki nem szólt azért hogy zavarná őket.

2012. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Amúgy én valahol olvastam olyat, hogy meg lehet őket tanítani hogy ne vigyék túlzásba a hangoskodást.

Amit semmiképp nem szabad tenni, nem szabad rájuk kiabálni meg durván bánni velük, mert ők annál rosszabbak lesznek!

Pont ez az hogy ha valamit mondjuk jól csinálnak, pl. ha csendben vannak, akkor meg kell őket dícsérni, pl. adsz nekik valami finomságot. Előbb utóbb rájönnek hogy ha csendbe vannak akkor kapni fognak valamit és így többet lesznek csendben.

2012. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem takard le a kalitkat ha zajonganak. Ha a szuleid el akarjak adni vagy ajandekozni, rendben, de ne engedd nekik hogy eleresszek madarakat mert akkor 1000% hogy elpusztulnak, raadasul szabajellenes is.
2012. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok újra:

Akkor csipognak legjobban, ha:

1. szól a tv vagy zene

2. hallják a madarak csipogását

3. beszélgetnek mellettük

4. reggel ha már kicsit kivilágosodik

5. unatkoznak

2012. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Szerintem az nem a legjobb megoldás hogy letakarni őket, mert nem tesz jót nekik ha mindig le vannak takarva, hiszen ők is élőlények és nem élhetnek úgy, hogy le vannak takarva!!

Legfeljebb este, ha már amúgyis lassan aludni kéne, de ők még csipognak, akkor esetleg hamarabb "le lehet őket fektetni" azáltal hogy letakarod őket. De napközben semmi esetre sem szabad letakarni őket, hiszen látniuk kell, élőlények!

A takarásnál meg azért figyelni kell arra, hogy levegőt is kapjanak...

2012. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En sem aztmondom hogy folyamatosan kell oket takarni!!! Az en hullamosaim is igy tanultak meg hogy ne zajongjanak:

Amikor csipogtak egy kicsit letakartam oket es aztan levettem. Egy ido utan rajottek hogy sotet lesz ha hangoskodnak. Ez bevalik.

2012. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Luca!


Így okés! :)

2012. máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:))
2012. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kovacs Lilla Anna ***** válasza:
nálunk is állandoan ez van mi mindig egy takarot szoktunk a kalitkára rakni de ugy hogy egy kicsi fény jöjjön nekik akkor az enyémek elhalgatnak
2013. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!