Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy egészséges...

Találtam egy egészséges kisrigót. Meg tudom menteni?

Figyelt kérdés

Rengeteg cica jár a kertben, próbáltam megfogás nélkül dobozból visszarakni a fészekbe, de nagyon magasan van..

Fecskendőből szépen iszik.. Szerintem már nincs messze a repülni tudástól sem..

Mit tudok tenni érte? Fecskendőből próbáljam etetni? El lehet majd engedni? Mit adjak neki? Mit rakjak a dobozába?

Itt a fán az anyja és beszélgetnek, rossz hallani..



2012. máj. 12. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A rigók direkt ugrálnak ki a fészekből,mikor elég nagyok mert nem férnek már el,és az anyjuk így eteti őket szanaszét a bokrokban ,hanggal hívják egymást,nekik ilyen a nevelési módszerük, ez normális! Tedd vissza, az anyja gondját fogja viselni.
2012. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Énekes rigó, közben utána olvastam. A madárvédelmesek azt mondják, itassuk meg és tegyük fel a fára... Ezt megtettük, azóta konkrétan a cicákat üldözöm seprűvel a fák alól, mert mindig lejönnek a kicsik. Pedig egy nagy kaspót is felakasztottunk abban ültek egy ideig és vissza is járnak bele, de sokszor kipottyannak..innentől már nem tudok többet tenni..
2012. máj. 12. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!


Sajnos, ilyen esetben hátrány, hogy a rigó fészekhagyó.


Lehetne a cicák nyakába csengős nyakörvet tenni. Ezt azért szokták, hogy el tudjon a madár repülni, mielőtt elkapná a cica.

2012. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tedd kalitkába, amiben a cica nem tudja bántani.. az anyja talán úgy is eteti őt, ha oda rakod ahol találtad.. ha Te gondozod szinte biztos hogy elpusztul.
2012. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de az anyjuk nem mer beleszállni. Még megvannak, az egyik már majdnem repül, de a másiknak valami gond lehet az egyik lábával, mert nem áll rá. Az anyja még eteti, de gondolom így nem sok esélye van.. Hagyjam, aztán majd lesz vele valami?
2012. máj. 14. 22:30
 6/6 AnnaPetro ***** válasza:
Én azt hallottam ha visszateszed a fészekbe az anyja nem fog vele foglalkozni mert érezni fogja a fiókán az ember szagot. Én is most mentettem meg egy pici rigót és én csirkemájjal etetem mert abban sok a fehérje ami nagyon jó a kismadárnak.
2012. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!