Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A városi galambok tojását meg...

A városi galambok tojását meg lehet enni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a városi galamb nem ehető, mert nagyon koszos, de a tojása az elvileg steril nem?


Arra gondoltam, hogy hogyha ehető, akkor elkezdeném gyűjteni a galambtojásokat. Nem kéne tojásra pénzt költeni, és még a városi galambpopulációt is csökkenteném.


2011. dec. 10. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
én azt se enném meg.És különben is,honnan szerzel olyan galambtojást?
2011. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy steril, de jó étvágyat.
2011. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok,amúgy ha a húsát rendesen megmosod vízzel,szerintem ehető,de nem tudom,nem-e minősül lopásnak,ha ilyent követsz el...elvégre mondjuk egy város főterén az odatelepült galambok nem a te tulajdonod...igaz nem is a városé,szóval nem tudom,de ennek járj utána mielőtt ott befogsz egy galambot...ja és puskával semmiképp nem ajánlom,hogy nekiállj rájuk a főtéren lövöldözni,mert azzal te ütheted meg a bokádat...
2011. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
53%
Amit a galamb megevett, az a tojásban is benne van. És a galambok ugyebár szemetet esznek, ki tudja mennyi vegyszer, nehézfém ésatöbbi gyűlt fel a szervezetükben. És egyébként nem is steril a tojás, a galamboknak 1 lyuk van az alfelükön(alias kloáka), azon jön ki a tojás meg a galambsz@r is.
2011. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fingkirály ***** válasza:
100%
Előzőnek így későn, de megjegyezném, hogy speciel a tyúkszar is ott jön ki, ahol a tyúktojás - mégis megesszük :)
2015. jún. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ezt találtam: Galambtojás

Azon túl, hogy mindenhová beköltöznek és odapiszkolnak, a galambok még arról is híresek, hogy a tojásuk különösen jó minőségű fehérjeforrásnak bizonyul, ráadásul zsírtartalma is alacsony. Tojásaik vasat, kalciumot,lecitint tartalmaznak, A-, B1-, D-vitaminban gazdagok, emésztésük könnyű, könnyen felszívódnak ezért kisgyermekek, idősek és terhes/szoptató kismamák számára kifejezetten előnyös lehet a fogyasztása. Főzve, omlettként, rántottaként, töltelékként, salátában fogyasztják.

2021. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A másik amiről szerintem kicsit zavar van a fejekben az a galambok tisztasága. Szóval ők sok betegséget terjesztenek, de az ürülékükön keresztül. ŐK NEM ESZNEK "SZEMETET" itt mire gondolsz szemétként koszos zoknira vagy domestosra?? Maximum a SZEMÉTBŐL, de akkor is kajamaradékot, bár ez is inkább a varjakra jellemzőbb. A galamb húsa szintén fogyasztható, abban viszont az egyik válaszadónak igaza van, hogy városi galambot inkább hanyagolni kell, mivel nem tudod miket evett az életében így nem feltétlenül biztonságos. Vannak galamb telepek ahol húsukért és tojásukért tartják őket.
2021. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ami még fontos hogy több faj létezik! Az utcai galambok ha jól olvastam a Parlagi galambok, őket jobb elkerülni a betegségek miatt, mind húst mind tojást szintén. A többi faj, főleg amelyeket tenyésztők tartanak azok biztonságosak és fogyasztahtóak.
2021. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!