Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy román postagalam...

Találtunk egy román postagalambot, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ez a galamb 4 napja jött hozzánk, úgymond ideszokott, és most nálunk van, van rajta gyűrű, sárga és zöld, a zöldön van a szám, mit tudunk tenni hogy visszakerüljön a gazdájához? A szám alapján román galamb.
2012. máj. 12. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

itt kell bejelenteni:

[link]

2012. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem találtok neki gazdát akkor a legközelebbi galambászhoz kell elvinni. Meg kérdezhetem hova valósi vagy?
2012. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Pétfürdőn lakom Várpalota mellett - Veszprém megye ha esetleg nem idevalósi vagy.
2012. máj. 12. 22:06
 4/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok én Fejér megyébe Bakonycsernyén lakok. Ismerős? Ha gondolod szívesen "örökbe fogadnám" jó magam is galambász vagyok.
2012. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez nem "örökbe fogadás" hanem lopás.

kétlem,hogy valódi galambász ilyet tenne.

Azért van gyűrűzve,hogy tudni lehessen a tulajdonosát és vissza lehessen szolgáltatni.

2012. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám hogy lopás, a galamb lehet hogy versenyen tévedett el! Én csak párt, meg helyet biztosítanék neki. Jó esetbe ha a galamb elveszik és külföldi nagyon kevés az esélye hogy megtalálják az igazi gazdáját. Tudod mi a lopás? A lopás az ha eladja azt a galambot pénzért amit talált vagy berepült a többi közé, én nem pénz miatt galambászok ha nem azért mert szeretek! Van egy ilyen haverom aki csak ez miatt galambászik!
2012. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nem,ez lopás.

Azért kell bejelenteni,mert így értesítik a gazdáját aki érte jön.

Te mit szólnál ha elmegy egy galambod és ahelyett, hogy értesítenének, valaki "befogadja"? Főleg, ha pl sokezer eurós állat?

2012. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De hogy jön érte! Azt hiszed Romániából elfog jönni? Én egy strasszer galambot találtam itt lakik 30 km-erre a gazdája! Sz*rik érte eljönni, már vagy 3-szor hívtam telefonon azt mondja hogy nem hajlandó eljönni érte!
2012. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

rendben, de értesíteni kell. És nagy valószínüséggel értejön. (évente sok galambért jönnek külföldről)

a gyűrűt levágni pedig bűncselekmény.

2012. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értesítve lett a feltüntetett honlapon. Remélem jelentkeznek.
2012. máj. 13. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!