Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi öli meg ilyen módon a...

Mecse kérdése:

Mi öli meg ilyen módon a tyúkokat? Hosszabb leírás alant.

Figyelt kérdés

Remélem jó helyre írom ezt a kérdést, lehet hogy az "Egyéb kérdések" / Állatok-hoz kellene.


Leírom a körülményeket.


A szüleim kertvárosban laknak, vidéken. Baromfit tartanak, elég nagy udvaron, 2 és fél méteres drótkerítés + szögesdrót kombó mögött. Éjszakára be vannak zárva a kis alvóóljukba.


3 nappal ezelőtt kezdődött az egész, amikor észrevették hogy egy tyúkot megölt "valami".


A következő leírás nem lesz túlzás, tényleg így volt; a tyúkból egyetlen lábnak a vége maradt meg (3 karom gyakorlatilag), valamint a kimúlás helyszínén néhány alsó toll (kisebb), ami valószínűleg az ellenállásnál hullhatott ki. A feje is eltűnt, az összes nagyobb toll, MINDEN egészben el van tüntetve, fel van falva. Némi vér emlékeztet még arra hogy mi történt.


Arra gondoltak anyumék hogy oké, egyszer előfordult, nem igazán gondoltunk mélyebben bele bár nagyon furcsa volt hogy mi az ami egy 3 kilós tyúkot egészben eltüntet, csöves csontokkal és minden egyébbel együtt, de annyiban hagytuk.


Másnap délutánig. Amikor hazaértek megint látták gyakorlatilag ugyanazt, mint az előző napon, azzal a különbséggel hogy ezúttal a tyúk gerincéből maradt meg egy kis lecsupaszított darab néhány toll kíséretében (ami segített beazonosítani hogy melyik tyúk volt az áldozat), SEMMI EGYÉB. Ekkor már elkezdtünk aggódni.


Mai napon megint ugyanez történt. Az egyetlen maradvány a tyúk nyakának egy piciny darabja, tollasan.


Ez 3 darab 3 kilós tyúk, 3 nap alatt. Mi az a ragadozó, ami ennyit eszik, ilyen gyakorisággal, úgy, hogy semmi nem marad az áldozatából?


Ha valami nagytestű állat volna (annak kell lennie, ha ennyit tud enni, ilyen sűrűn, bár még így is bizarrabb a bizarrnál), az látszana a drótkerítésen, hiszen az nehezebb súly alatt deformálódik. Szóval akkor nem nagy testű...?... Ha pedig nem a helyszínen eszi meg hanem elhurcolja, akkor miért szedné szét ott? Semminek semmi értelme.


Lehet esetleg valamilyen óriási ragadozó madár? Nem tudom elképzelni hogyan enne az ilyen mennyiséget.


Ha bárki vette a fáradtságot és végigolvasta, nagyon köszönöm és ha bármi ötletetek van, ne habozzatok megosztani.


2012. máj. 17. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Róka?
2012. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Róka elviszi a kölykeinek a hamit.
2012. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kölykes anyaróka.


Itt egy fórum, hasonló kérdésre adták ezt a választ, nem véletlen, hogy az is május közepei.


[link]


(Kérdés: #324 Válasz: #325)


"Problémád nem sajátos, mivel ilyenkor rókáéknál az utódnevelés zajlik és nincs elég tyúk amit meg nem ennének az örökké éhes kölykök. Anyaróka nem győzi hordani, azért is látod gyakran napközben, valószínűleg nem betegség okozza a nappali aktivitását.

Hogy mit tegyél?

Bekeríteni talán nem is lehet olyan szinten, hogy a baromfira kapott szukát távol tartsd, vagyis lehet, de horror áron.

Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az ott jogosult vadászati képviselővel, társasággal. Ha a vadőrrel nem jó a nexus, menj tovább a társaság döntéshozóihoz, talán egyből az elnökhöz. Minden társaságban van néhány agilis vadászember, ki jól ismeri a területet, szeret rókára vadászni és kapva kapni fog azon, hogy megoldja a problémádat."

2012. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat, de az a piciny róka át tudja húzkodni a hatalmas tyúkot egy olyan magas drótkerítésen? Igazából megnyugodnék ha róka lenne, már mindenféle horror-dologra gondoltam :)
2012. máj. 17. 20:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Ó és köszönöm a linket! Mindenkinek ment a zöld kéz egyébként :)
2012. máj. 17. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem esett szó a leírásban, nincs kikezdve valahol a kerítés? Megbontva a drót, esetleg át van-e ásva alatta... Mert ez esetben tényleg lehetett róka. Ha nincs, és semmilyen módon nem tud bejutni egy ekkora állat, akkor szerintem 3 versenyző maradt: a menyét, a nyest és a görény. Noha mindhárman elég kicsik, és látszólag törékenyek, nem szabad félvállról venni őket. Vérmes kis bestiák...
2012. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg héja nem lehet? Az nekem rendszeresen hordja a tojó tyúkokat. Bár egy 3 kg-os tyúkot nem hiszem hogy olyan könnyen fel emelné, itt mondjuk az udvarba tépte széjjel.
2012. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kerítés feszes és sehol nincs megbontva, körbe lett nézve az első napon mert úgy gondolták a szüleim hogy valami nagyobb testű lehetett aminek egyszerűbb alul átjönni mint felül, de sehol nincs a kerítésnek hibája, szóval az kilőve.
2012. máj. 17. 21:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor esetleg az lehet, amit írtam. A menyét kis mérete ellenére egy nyulat is képes megölni, és a nagy részét el is fogyasztani. Ha ezt vesszük figyelembe, akkor szerintem egy tyúkkal is képes lenne elbánni. A görény pedig jóval nagyobb nála, és az étvágya is hatalmas. Én rá tippelnék.
2012. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam hogy valami nagyobb testű, mert nem tudom elképzelni hogy mi lehet az ami tollastól-csontostól megeszik egy tyúkot, a fejét is a csőrét is a helyszínen(?!?!) Ezért kell hogy olyasmi legyen ami el bírja vinni, ami meg csak a kerítés megmászásával lehetséges, ergo nem lehet nagyon apró állat hogy mászni is tudjon amíg közel 3 kilót tart a szájában.


Nekem tetszik a róka ötlet és az anyaállatok olyanok mint a szuperhősök amikor a kölykeik etetéséről van szó, szóval az passzolna, csak mégis olyan kis dagik a szüleim tyúkjai hogy ezt elvetettük az elején.


Gondoltunk menyétre, nyestre, nyusztra, de azok is mind túl picik a feladathoz legalábbis nekem annak tűnnek, de nem vagyok szakértő így ha valaki azt mondja hogy ez lehetséges akkor elhiszem ezért is tettem fel a kérdést.


Köszi mindenkinek a további válaszokat, mindenkit zöld-kezeltem :)

2012. máj. 17. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!