Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez valamilyen tollbetegség...

Ez valamilyen tollbetegség lehet? HELP! Nagyon fontos.

Figyelt kérdés
A Hullámos papagájomon először azt vettem észre, hogy talán a tollcsontról lehullott a pihe, de aztán megnéztem és NEM!!!! A toll körül valami... olyasmi van mint amikor hámlik a bőrünk. És egészen a tolltövig. Mitől lehet ez? Valami tollbetegség? Ha igen mit tegyek? :"(((((((((((((( :(((((((((((

2012. máj. 19. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Atkás az állat. Menj egy normálisabb kisállat boltba és mondd, hogy atkás a papagákod kérj rá valamit. Amúgy biztos vagyok benne, hogy rosszul táplálod, tuti gyenge az immunrendszere, akkor szokott ez lenni.
2012. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet. Mit tegyek hogy ez ne így legyen? Az atka átterjedhet a másik madárra? És ez fáj nekik? Leszedjem az atkákat?
2012. máj. 19. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Lehe hogy atka, de az is lehet hogy pikkelysömör, de biztos hogy gyenge immunredszere van. Először is javaslom, hogy menj el egy kisállatboltba, és mutasd meg a papagájod fényképét ,biztos tudnak segíteni. Nekem a csőrén volt lerakódás, mintha hámlott volna, és arra kaptam 100-200 Ft ért, tehát nem drága két kis műanyag üveg cseppentőt. Sajnos nem emlékszem mi a neve, de az egyik színtelen volt, a másik pedig sötétbarna és nagyon finom, jellegzetes illatú. Nekem helyre hozta a csőrét. Tollnál nem tudom, hogy hatna e, azért mondom, menj el egy kisállatboltba, hidd el segítenek. Viszont adj a papgájodnak zöldségeket is, a fejes salátát különösen szeretik, meg nem árt venni neki vitamint és lágyeleséget is.
2012. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Nem értem mitől lehet, rendesen kapnak mindenből enni ://
2012. máj. 19. 21:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Közben utána néztem és egyik betegség sem az. A tollat körülfogja valami hártya szerű... Olyan mintha pici tüskék állnának ki belőle. :'((
2012. máj. 19. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Mutathatnál róla képet.

Lehet hogy csak nem láttál még ilyet de egy teljesen normális dolgot látsz és akkor ha veszel rá valamit csak "félrekezeled".Pl: Az utolsó válaszodról az jutott eszembe hogy nem-e az látod ahogy nő az új tolla(a tok körülveszi a tollat és ez idővel kisebb darabokban leesik róla vagy a madár tollászkodáskor leszedi).

2012. máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd el mielőbb orvoshoz, ha túl sokat vársz az csak ronthat az állapotán.
2012. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szegény papagáj :( nekem lehet hogy héten lesz két hullámos papagájom :) megvan mind a kettőnek a neve az egyiknek az lesz a neve hogy papagi a másiknak meg papi :D
2012. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!