Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal kanáripárral kapcsolato...

Fiatal kanáripárral kapcsolatos kérdés, fontos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

van egy kanári párom, és külön kalitkában tőle 2 méterre, nem láthatóan 2 hím. A tojó rakott egy tojást, de nem az általuk készített fészekbe, hanem mellé. beraktuk a tojást a fészekbe, ahol szokott ülni, meg pakolni bele száraz füvet, de nem látom hogy rendesen ülne rajta és a ma letojt tojáson. Mellette a hím még énekel...ez azt jelenti hogy nem történt még meg a párzás, vagy csak azért énekel mert a másik 2 hím is énekel? illetve nem gond ha még nem üli rendesen a tojó a tojást? előre is nagyon nagyon köszönöm a választ!


2012. jan. 13. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem vegyél egy lámpázót és világítsd át jó alaposan a tojást! A van benne egy fekete valami és mozog, vagy nem akkor van benne! mert ugye még az elsô napokban nemszokott mozogni a fioka!
2012. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Törpilla57 ***** válasza:

Mivel fiatalok még, nem biztos, hogy rögtön "sikerül a dolog" (igaz nálunk a 8-10 hónaposok között is volt ivar-érett.), előfordul, hogy nem tudják hová kell tojni... Meg lehet próbálni ilyen esetben kivenni azt az egy tojást, (vatta közé tenni, biztonságos helyre), helyette "műtojást kell a fészekbe tenni,és ha naponta letojik 1-1 tojást a tojó, mindig így kell tenni. Legkésőbb a 4.vagy 5. tojásnál kell visszarakni az igazi tojásokat. Akkor kezd el kotlani a "mama", de csendes, nyugodt helye legyen. A kotlás kezdetétől számított 5-6. napon át lehet világítani a tojást, és ha valami fekete látszik, akkor az jó, fias tojás. Ha üresnek látszik, azért még ne dobjuk ki, hátha mégis...


A két hím pedig bizonyára irigykedik, tudják, hogy ott van a szomszédban a tojó, és ők is akarnak...

Kérdezném viszont, hogy a két hím egy kalitkában nem verekszik? mert általában nem bírják egymást ugyanazon kalitkában! Érdemes különvenni őket, nehogy kárt csináljanak egymásban.

Javasolnám egyébként egy jó szakkönyv(kifejezetten kanáriról szólót, mivel az részletesebb, nem csupán pár oldalas )beszerzését, mi is abból, na és a tapasztalatokból tanultunk.


Most fedeztem fel ezt a jó kis honlapot, rögtön regisztráltam is,ezért viszont nem tudtam előbb válaszolni.

2012. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!