Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfánál: hallásérzékenység,...

Nimfánál: hallásérzékenység, vagy normális?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, a hangszínem átlagos: nem túl mély vagy túl magas. Ha beszélek hozzá, rázza a fejét, mintha valami belement volna a szemébe, és idegesíti. Ha dörmögő hangon beszélek hozzá, akkor nem csinálja. Ha magas hangot hall a tv-ben, rádióban, akkor is ezt teszi, illetve már a szirénázó autók hangjára is rázza a fejét, pedig erre eddig nem tette. Fütyörészésre szintén.

Hangsúlyozom: magas hangok, nem hangos hangok esetében van ez, tehát lehet az halk is, ha magas.


Vajon probléma állhat a háttérben? Esetleg csak megszokta és csinálja? Pár hónapja kezdte és egyre több magas hangra csinál ilyen fejmozdulatot, mintha valami zavarná.



2012. máj. 20. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Az egyik nimfám ha valaki(férfi,nő,gyerek,felnőtt bárki) beszél pár másodpercenként megrázza a fejét még akkor is ha a szárnyai között van a feje azaz majdnem alszik. A másik nimfám pedig ha valaki fütyül akkor rázza a fejét.


Nem tudom miért csinálják de azóta csinálják mióta nálam vannak azaz majdnem 2 éve.

2012. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megnyugtattál! Eddig nem tapasztaltam ezt sem nála, sem más nimfánál. Illetve eleinte csak néha csinálta, és most egyre több dologra rázza meg, pont úgy, ahogy írod. Ezek szerint nem fog megsüketülni, ugye?:) Már minden forgatókönyv lejátszódott a fejemben..
2012. máj. 20. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 5 nimfám van szaporodnak is évente többször, de még egyik se rázta a fejét... De ha gondolod, megkérdezhetsz egy állatorvost vagy nimfatenyésztőt, aki már látott ilyet.
2012. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!