Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tojást rakott a kanárim! Mi a...

Tojást rakott a kanárim! Mi a teendőm, egyáltalán van-e?

Figyelt kérdés
Fiú is van, lány is van, én úgy láttam hogy az aktus is megtörtént, fészket is építettek, és most mikor a lány egy pillanatra elhagyta azt, két kis tojáskát pillantottam meg. Mennyi a valószínűsége hogy tényleg lesznek kis kanárik? Mire kell figyelnem?
2009. jún. 28. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50-50% De nem lehet biztosan megmondani. Nagyon sok midnen befolyásolja a tojások érettségét. Lehet hogy sikerült a párzás, de lehet a tojások nem lesznek fiasak. BElefulladhatnak a tojásba kelés előtt, a szülők nem ülik rendesen a tojásokat, így azokban a magzat nem fejlődhet rendesen, valami megzavarja a költőpárt és otthagyja a fészket. Az minden képpen jó jel, hogy hordtak fészket, és a tojó üli. De nem szabad folyamatosan piszkálni, meg figyelgetni. ha első madarak és első költés elhiszem hogy nagy az izgalom,d e meg kell állni, hogy ne nézegesd folyton, mert az zavarhatja.Bár az is lehet, hoyg ügyet sem vet rád, minden madár más:) épp ez benne a jó. Mindenképpen legyenek nyugodt helyen, adj nekik főtt reszelt tojást, és várom a fejleméyneket;)
2009. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :o) Lenne további kérdésem is: a kalitkában homok van, kb. kéthetente szoktam cserélni. Elég macerás a dolog, emelgetni kell őket kalitkástul, stb... Mennyi idő alatt költik ki a tojásokat? Ha jól sejtem mindenképp kell majd cserélnem a homokot, de nem akarom megzavarni a költést. Vagy az is jó, ha vészmegoldásként csak öntök rá tiszta homokot? Jajj olyan izgatott vagyok, úgy szeretném ha kikelnének a kiskanárik!
2009. jún. 28. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:

:) lelkes madártartó:)

háát változó 14-18 nap, ahogy lesz.Homokot ha nagyon piszkos cseréld, és leveheted a kalitkát is, de rizikós, mondjuk ha finoman, lassan, óvatosan veszed le, hogy a tojó a fészekben ne nagyon érezze a mozgást, szerintem nem lesz baj. Azért nem hímes tojások, természetben is vannak veszélyhelyzetek, de ezek már tenyésztett madarak, kényesebbek:/

Na sok sikert;)

2009. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
KIKELT AZ EGYIK!!!!! Olyan mint egy törpe tollgombóc. :oD Mit tegyek most??? :oO
2009. júl. 13. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt az oldalt ajánlom neked! nagyon hasznos :) [link]
2009. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratula a madaraidhoz :-)

Igaz, nekem nem kanárim, hanem papagájaim vannak, és a nimfákat tenyésztem is hobbitenyésztőként, az ivarérett költőpáromat gyakorlatilag nem lehet leállítani, mert imádják egymást, és ha külön raknám, akkor is keresnék a másikat. De kiváló szülők. Szóval a homokcserén eleinte én is agyaltam, mi legyen, mert ha még költési idő alatt mozdítom meg a kalitkát, összetörhetnek a tojások, az meg nem kéne. Végül úgy oldottam meg, hogy vettem gyerekeknek gyártott homokozó lapátot, és azzal lapátolom ki a homokot a kalitkából, így nem kell emelgetni, és nem zavarom őket túlságosan. Esetleg ezt te is kipróbálhatod.

2009. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fényképezd le légyszi:)
2009. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!