Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fischer törpepapagáj miket...

Fischer törpepapagáj miket szeret?

Figyelt kérdés
Van nekem egy Fischer törpepapagájom. sajnos a minimálissat értek a papagájok neveléséhez. Ez a papagáj csak úgy odarepült hozzam, aztan megtartottam. Azt szeretném kérdezni, hogy miket szeret ez a papagáj és hogy a szelíd fajtába e tartozik? valaki tudna nekem tanácsot adni?
2012. máj. 22. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanazt szereti mint egy hullámos papagáj. Köles, fénymag, zab, csíkos napraforgó, fürtösköles, sárgarépa, alma, gyümölcsök, kevés saláta (nem bolti)lágyeleség.. ezeket keverve kell kapnia, tehát nem ehet csak salátát, vagy csak kölest. Egyébként a Fischer papagáj kimondottan agresszív fajta, képes megcsonkítani a nála gyengébb madarakat, sőt fajtársait is. Úgy is hívják hogy Love Bird (szerelemmadár) mert eléggé társas lény, ha választ magának egy társat az mellett élete végéig kitart.. hogy jól érezze magát nem szabad egyedül tartani.
2012. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
es meg annyit szeretnék kérdezni, hogy miként állapíthatnám meg a nemét? nemakarnám hogy maga legyen :( vennék párt mellé csak nemtudom hogy milyen nemű
2012. máj. 22. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy oldalt:

[link]


De ha veszel egy társat neki, figyelj rá hogy azonos fajtájú madár legyen. Van rózsásfejű, feketefejű, és (szemgyűrűs) fischer törpe is + még vagy 5 féle :D.


Egy táblázat a fajtákról: [link]

2012. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!