Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni, egy faroktoll...

Mit lehet tenni, egy faroktollhúzogatós hím hullámos papagájjal?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal hullámospapagáj párom (fiú 3 hónapos, lány 2,5), kb. 1,5 hete kerültek hozzám, és minden jelszerint imádják egymást, kb. mindent együtt csinálnak, és egymás mellett vannak. Néha viszont ekezdik tologatni egymást a rúdon (játék/dominancia?), napi 1-2szer viszont a fiú elkezdi huzigálni a lány farktollatit, ami láthatóan nem tetszik neki. Mit kéne tennem? Hgynom kéne a sárgának, hogy védje meg magát, vagy nekem kéne mindig közbeavatkoznom? Mint írtam, ezenkívül az első perctől fogva imádják-etetik-vakargatják egymást, ezért nem tudom hol lehet a gond.

2012. máj. 27. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Hagyd őket. Ismerkednek, dominálnak, összevesznek-kibékülnek.. Még nagyon "gyerekek" ennyi idősen, össze fognak csiszolódni. Ilyennél nem kell emberi közbeavatkozás, csak akkor szükséges, ha már konkrltan életet veszélyeztet: vadul csípi a lágyrészeit (a toll az olyan, mint nálunk a haj. A gyerekek is meghúzzák egymás haját..), nem engedi az etetőhöz, stb. Olyankor el kell őket különíteni. De amíg játékosan meghúzza a faroktollát, addig semmi vész:) Rászól a másik, netán odasuhint a csőrével, és újra béke van. Így szocializálódnak, így csiszolódnak össze.


Amúgy olyan sosincs, hogy minden örökre békés:) A legnagyobb összhangban együtt élő párjaimnál is voltak ilyesmi "ugratások", összezördülések.

2012. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, akkor hagyom :) Tudom, szeretnek nagyon kiabálgatni egymással, de hogy kevesebb legyen a gondjuk etetésre is két tál van, ugyanolyan kajával, arról tudják, hogy ha az egyik az egyikhez megy, a másik pont ugyanazt találja a másikban. Az etetőrúdra meg mind2en rá tudnak ülni.

Még 1 kérdésem az lenne, hogy röptetni szeretném őket a szobában, mozogjanak kicsit, de maguktól nem szeretnének kijönni, még az én kezemen ülve se (nagyon kezesek kezdettől, bármikor átülnek az ujjamra, és kézből (is) esznek)

Egyszer "becsaptam" őket, úgy hogy kivettem előre azt a tudat, amire leugranak a kezemről, így nyugodtan kijöttek velem, és repültek egy kört, de amikor visszavittem őket (szintén maguktól az ujjamra ülve), azután 1-2 napig haragudtak rám (kicsit elmásztak a kezem elől).

Nem kéne erőltetnem még a repültetést? Vagy valamit másképp kéne csinánom?

2012. máj. 27. 10:35
 3/7 A kérdező kommentje:
*rudat
2012. máj. 27. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
ne vard hogy az elso hetekben meg kijojjenek mert meg szokniuk kell a helyet akkor is ha szelidek az en papagaim sem jottek ki eleinte de mostmar kb mind a 4-en kijonnek es egy kalitkaban vannak.amikor en is megkaptam az elsot akkor nagyon soakt foglalkoztam vele de o csk egyedul volt..kicsalogattam meg minden a vegen pedig mar minidg kijon ha meg nem akarom kiengedni addig hisztizik kovetelozik ameg csak kiengedem...adj nekik egy kis idot hogy megszokjak a helyet....de azert probalkozhatsz csak ne kenodj el ha nem jonnek meg ki
2012. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

:)Igaza van az előttem szólónak: idő kell még nekik. Viszont segíthetsz nekik azzal, hogy az ajtóhoz kívül-belül teszel ülőrudat (botot, de még a színes, műanyag vagy fa ruhacsipesz is tökéletes), amire egy idő után rámerészkednek körülnézni. Nem biztos, hogy elrepülnek, vagy elugrálnak onnan, lehet, hogy eleinte csak odaülnek és nézelődnek. Viszont, ahogyan tapasztaltad is, soha ne akard így "becsapni" őket, az enyéim is képesen napokig haragudni ilyenkor:) El kell érni, hogy azt higgyék, ők döntenek. A szelídítéssel ezek szerint nálad gond már nincs, de, ha mondjuk vissza akarod őket tenni a helyükre, vagy tanítani nekik pár trükköt, akkor jól jöhet ez a gondolatmenet:) Mindig gondolják azt, hogy ők akarják megcsinálni, nem te akarod, hogy megcsinálják. Jutalomfalattal, játékkal lehet őket visszacsalogatni, és rávennni dolgokra.


Amúgy még az előző problémakörre visszatérve: az etetőt azért mondtam, mert volt ilyen incidensem, pedig mindig annyi etetőt teszek be, ahány papagájom éppen van. Egyszer kaptam egy öreg papagájt, mivel a társa öregségben meghalt, és ne legyen egyedül az utolsó napjaira, hozzánk került a többi madárhoz. Külön kellett a végén tenni, mert nem engedte a kicsiket az etetőkhöz. Nagyon durván, ha nem avatkozunk közbe, akkor véresre csípte volna őket, akárhányszor meglátta, hogy az etetők felé mennek. Úgy ült, hogy bármelyiket elérhesse gyorsan, mintha ez lett volna az egyetlen szórakozási lehetősége..


Persze tudom, hogy ez nálad nem létező probléma, ezért írtam, hogy felétek semmi vész nincs:) De tudd, hogy létező jelenség, ha netán 10-12 év múlva az öreg papagájok mellé szeretnél fiatalabbat.

2012. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, majd figyelek rá, nagyon köszönöm. Jutalomfalatnak mit lehet nekik adni?

(Vettem nekik még az elején gyümölcsös kajarudat, ették azt is, és a sima tápot is rendesen, majd pár napig nem volt nekik kajarúd, de tegnap beraktam nekik újat, már már teljesen lepusztították, szinte csak azt ették. Hagyhatok ilyet bent nekik? Lehet, hogy túlédesített? A végére már ettek a sima tápból is normálisan, csak kicsit meglepett ez a gyors lepusztítása a rúdnak)

2012. máj. 27. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen mézes-gyümölcsös rudakat ritkán kapjanak csak, mert, ahogy írtad, tele van cukorral és hozzáadott anyagokkal, ami mellett a vitaminos kiegészítők benne elenyésznek. Az enyémek is szoktak így pusztítani, mikor havonta-kéthavonta kapnak, és olyanjuk van:) De ez többnyire pusztítás, mint evés, élvezik, hogy le tudják szedni a magokat, és ledobálják, letépik róla. Ugyanezt csinálják a fűzfaágakkal, amin van levél... 5 perc alatt mindet leszedik róla, mert élvezik, hogy valamit letéphetnek legálisan:)
2012. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!