Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a rigóval?

Mit csináljak a rigóval?

Figyelt kérdés

Egy nagyon indiszkrét rigó nem hagyja,hogy cseresznyét szedjek a fa tetejéről,rendszeresen megtámad mert a szembe szomszédomnál van valószínűleg a fészke ott van egy fasor és ha pl. macska megy el a fasor alatt elég aktívan csipog, ebből feltételezem,hogy ott a fészke, de ez a fasor olyan 10-15 méterre van a fámtól egy utca is elválasztja,de ahogy meglát a fán már jön is és támad,először csak kering meg csipog meg felfújja magát aztán nekem is jön majdnem le is estem.

Nem értem mire fel mert jut neki cseresznye meg koránt sem az ő fája még csak a fészkét sem veszélyeztetem onnét.


Gondoltam arra, hogy biztos azért mert elveszem az élelmét, de ez egy madár csak nincs annyi esze hogy ezt kiokoskodja, nem?!



2012. máj. 28. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy esernyővel meg tudod magad védeni a támadástól.

Talán észre sem vesz alatta.

2012. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell ész, a létbiztonságát veszélyezteted... Egy megoldás van,madárijesztő, és szerintem nem ártana lehet már ilyen ultrahangos vagy nem is tudom mi ennek a pontos neve madárriasztót venni(ez nem egy és ugyanaz a madárijesztővel), ez az emberi fül számára nem hallható hangokat bocsájt ki,ami megijeszti a madarat...
2012. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Moira78, ugye nem gondolod, hogy majd esernyővel mászik fel a fára?(az első válaszadó vagyok)... ez balesetveszélyes, mert nyilván kell egy kosár,amibe szedi a gyümölcsöt(feltételezem,hogy nem gyerekről van szó,aki bújócskázni,játszani megy fel a fára,hanem gyümölcsöt akar szedni...)

Ha így van, az emberünknek(nevezzük Zénónak),szóval Zénónak kezében van a kosár, ami egyre nehezebb lesz a sok gyümölcs miatt,és emellett még egy esernyőt is vigyen,amit az egyik kezével folyamatosan tartson...és még ne is essen le? Ez sokkal balesetveszélyesebb, mint bármi... én egy néhány 20-30 voltos erősségü áramot javasolnék a fára feltenni...amit ha szedni,permetezni mész,szedj le, vagy deaktíváld(kapcsold ki) az áramot...

2012. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tisztelt utolsó válaszadó. Ha értenél egy kicsit az elektromossághoz nem nem írnál ilyen b...mságot. Ha a fába áramot vezetsz,azzal csak max neki tudsz ártani,mert a fa van földpotenciálon. De még ha el is szigetelnéd a földtől a fát,akkor sem érsz el semmit, mert a feszültség csak két pólus között jón létre,vagy fázis föld között.Ha elszigeteled magad,több ezer voltot is megfoghatsz. Egy példa. A madarak a csupasz nagyfesz vezetéken ülnek a szántóföldek felett,amiben kb.100-200kv sem ritka. Persze vannak áramütött madarak,de az szerencsétlen baleset. Esőben lehet illetve párás nyirkos időben könnyen átüt az ilyen magas feszültség,de az akkor a kettő között feszültségkülönbség végez a madárral.
2012. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
próbáld meg elkapni amikor neked esik, ne hagyd magad :D
2012. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!