Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a madárfiókával?...

Mit csináljak a madárfiókával? Mivel etessem? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés
na szóval... elég bonyolult a sztori. Találtunk egy madárfiókát és én elvállaltam hogy hazahozom. Megnéztem semmilyen sérülése nincsen mozgolódik ugrál csak még elég pici. Vettünk neki pinki nevezetű kukacot de mivel nem nagyon akart enni ezért lenyomtuk a torkán >.< én nem tudom mennyi idős lehet azt sem milyen fajta madár és azt sem mit eszik... :/ valaki aki tud segíteni légyszi írjon! ja és itt egy kép a madárról : [link]

2012. máj. 31. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem vagyok madárszakértő de szerintem ez egy rigó fióka 4-6 orànként etesd meg de lehet érezni a begyénél hogy tele van vagy sem. hogy mivel etesd az nem tudom talán kérdez meg egy állatorvos
2012. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tojássárgáját kis mézzel összekeverve, azt adhatsz neki, a kép alapján én sem tudom milyen madár. :( csippentsd össze ujjaddal a kaját és két oldalt a csőrét érintsd meg így az ujjaiddal, attól talán kinyitja. De ha ragadozó, rovarevő, nem biztos hogy enni fog. :(
2012. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

eszméletlen cuki :)

sajnos nem tudom, milyen fajta, de az biztos, hogy azért nem eszik, mert fél. keress neki a fűben hangyát, bogarakat és kukacokat. és igen, ha nem eszik, sajnos le kell nyomni a torkán.

az unokatesómék így neveltek fel egy rozsdafarkút. :)

sok sikert hozzá, ha nagyobb lesz, akkor is tegyél fel képet, hátha akkor könnyebb lesz meghatározni a fajtáját.

2012. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

tényleg rigó, itt minden le van írva, mit tegyél:

[link]

2012. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fajtáját én sem tudom megállapítani, túl piros árnyalatú az egész fotó, összemosódik. Milyen színű a tollkezdeményrajta? mert innen vörös-feketének néz ki, élőben meg lehet más... Akár rigó is lehet, mint itt ez első képen... AMúgy itt olvasgass a témának utána:

[link]


Ha kukaccal eteted az jó, meg rovarokkal, hangyággkal és gyömölcsdarabokkal is próbálkozhatsz, pl cseresznye.

2012. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
na előbb megetettük meg megitattuk és már hagyta magát etetni ^^ a kis hülyéje amúgy a tollkezdeményének színe az olyan.. sárgás
2012. máj. 31. 16:31
 7/12 A kérdező kommentje:
amit én találtam az sokkal fiatalabb mint amit azon a honlapon mutatnak :/ még kopasz a segge
2012. máj. 31. 16:33
 8/12 anonim ***** válasza:

szia!


A rigófiókát nem szabad hazavinni!


A legjobb lenne, ha visszavinnéd oda, ahol találtad, a szülei keresik!

A rigó elhagyja a fészket, mielőtt kifejlődne, a szülei etetik, ő meg bujkál a bokrok alatt.


Nem szabad hozzányúlni!

2012. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de neki még alig van a hátán meg a seggén toll :/ az ösvény közepén találtuk meg szegényt ://///
2012. máj. 31. 16:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, az nem ártott volna, ha megnézitek, nincs-e fészek a közelben. Vagy pedig leskelődő madarak a közeli fákon/bokrokon.Mert ha nem olyan forgalmas út, akkor jobb kint hagyni, megtalálja az öreg!

Egyik nap egy sérült, vérző szárnyú fiókát szedtem össze. Ki volt merülve, látszott rajta. Nem tudni, hogy sérült meg. De nem tudtam vele semmit tenni, nem vagyok orvos. Enni nem evett, csak egy kis vizte nyelt le.

Már csukta le a szemeit, hiába élesztgettem. Visszavittem az udvarra, és egy másik madár repdesett is körülötte. De Meghalt végül...

Viszont észrevette más madár, tehát megtalálják!!!

2012. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!