Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudtok mondani bújós-simogatós...

Tudtok mondani bújós-simogatós papagájfajtákat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez valamennyire egyed- és neveltetésfüggő, de van-e olyan fajta, aminek az egyedeinek nagyrésze élvezi a simogatást? (pl: a kakaduk jók a mozgásos mutatványokban, a jákók pedig a hangutánzásban -alapon.)
2012. jún. 1. 13:51
 1/5 Susie J. ***** válasza:
56%
Olyan papagájt válassz, amit kézzel neveltek, ált. ki van írva a kalitkára. Én a kakadura szavazok, könnyen nevelhető madár. Ha összeszoktok, nagyon jó társad lesz :)
2012. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kézzel nevelt legyen az a lényeg, a faj nem számít.
2012. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Plüsspapagáj.
2012. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kakadu könnyen nevelhető? A kakadu a legkiszámíthatatlanabb faj. Ismerek olyat aki nem meri kiengedni a saját kakaduját ha nincs otthon a párja mert kezelhetetlen(a párja se tudja teljesen kezelni de vele jobban kijön a kakadu). Csípett már ki a combjából,arcából és ha jól tudom a kezéből is darabokat pedig alapból szelíd csak kakadu azaz kiszámíthatatlan. Egyik percben békésen ül a térdén a másik percben pedig már a combját csípi. A kakaduknak van a legerősebb csőrük.


Kérdező

Ha kezdő vagy mindenképp egy kisebb fajjal kezdj. Pl. egy kézzel nevelt nimfát agyondögönyözhetsz. Ha nem vagy már kezdő papagájtartó választhatsz nagyobb fajt is de jól olvass utána a fajnak mert van olyan faj is amit ha te nevelsz fel kézzel még akkor se engedi hogy simogasd.

2012. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A kakaduk tényleg a legkiszámíthatatlanabb fajok. Én ajánlom neked a pyrrhurákat, aranyosak és nagyon könnyen szelídülnek, igazi társak! :)
2012. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!