Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Embörök! Behúzódott ide az...

Embörök! Behúzódott ide az eresz alá egy kék gyűrűs galamb! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kell tennünk érte valamit? Vagy csak a vihar miatt rémült meg és majd tovább indul?

Nincs baja így első ránézésre, csak nem tetszik neki hogy dörög és esik.


2012. jún. 4. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Galamb pecsenyét csinálhatsz belőle.
2012. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem repült el... a szüleim azt mondták hogy várjunk amíg megnyugszik és elrepül. Mennyit kell várni? Félek hogy levadássza egy szarka, a környéken van egy csomó.
2012. jún. 4. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mennyit kell várni? Félek hogy levadássza egy szarka, a környéken van egy csomó."


LOL!


Azt elmeséled, hogy hogy csinálja? A galamb kb. másfélszer akkora, mint egy szarka...:D A szarkának nem szokása galambra vadászni, mert nem ragadozó. Csak kisebb állatokat eszik. Szóval a szarkától kár féltened. Honnan vetted, hogy ragadozó?:D


Egyébként igen, meg kell várni, míg kipiheni magát. Semmit nem kell vele csinálni. A postagalambok nagy utakat tesznek meg, gyakran behúzódnak pihenni valahová. Most meg biztos a vihar miatt is állt meg. Max. tegyetek ki neki egy kis kukoricát, de elmegy magától, ne félj.

2012. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó, de láttál te már szarkát? A farok tollával együtt nagyobb mint a galamb. Itt Pesten el is szaporodtak rendesen, olyannyira hogy a környék rigó és cinege állományát jócskán megritkították. Hát innen veszem :(
2012. jún. 5. 06:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Szevasz! Az utolsó vagyok, történetesen hobbimadarász. Igen, elég sok szarkát láttam és látok, nagyjából egy tucatot látok minden nap, mivel a kertünkben lófrálnak állandóan. Láttam már fészekben, láttam már ketrecben a monori kisállatbörzén és láttam már döglötten is, mivel néha lövünk egyet-kettőt (igen, van fegyvertartási engedélyünk, és igen, szabadon lőhető).


A faroktollával nagyobb, mint egy galamb?:D Miért, szerinted a farkával öl? Egyébként, nem, nem nagyobb, csak hosszabb. Elég jól ismerem ezt az állatot, sőt, szajkót pl. tartottam is. A varjúfélék a kedvenceim, így tudom, milyenek. Szóval hosszabbnak valóban hosszabb a teste (egy örvös galambnál egyébként még így sem nagyobb), de az kit érdekel, most őszintén? Farok nélkül jóval kisebb, mint egy galamb, márpedig a farkát csak kormányozni használja. Nézd meg ezt az állatot:


[link]


A farkával együtt, ami 7-9 centi hosszú, 13–15 cm a testhossza. Ez meg itten egy citromsármány, aminek kb 17 cm a testhossza:


[link]


Akkor szerinted egy őszapó, ha a farkával együtt 17 centi, ugyanakkora, mint egy citromsármány?:D Ha a farkát leveszed, csak egy kis gombóc, az egyik legkisebb cinegefajta! Na, ennyit a farokkérdésről.



A szarkák tekintetében félinformált vagy. Az igaz, hogy kiszorítják a kisebb madarakat, de nem úgy, ahogy te elképzeled, hogy vadásznak rájuk. Nem ragadozó madarak, ezt már írtam. A szarkák fészekrablók, ezért veszélyesek a FIÓKÁKRA. És a frissen kikelt madarakra. De nem a galamb méretű állatokra... cinege- és rigófiókákat molesztál is megesz, ez igaz, de úgy, hogy kifosztja a fészket. Kifejlett madarakra nem veszélyes.

Egyébként a szarka "vérengzőségét" is eltúlozzák, olvasd el ezt:


[link]


Ha egy szarka rátámadna egy postagalambra, az szerintem valahogy úgy nézne ki, hogy a galamb kezdésnek száz méterről lehagyná, aztán visszaszállna oda, ahonnan indult. Gondolkozz már... még a vándosólymok sem mindig bírnak a postagalambokkal, mert egyenes repülésben lehagyják őket (a galambok a sólymokat).


Szép napot!


U.I.:remélem megvan még a szerencsétlen galamb és nem ették meg a gonosz, vérszomjas szarkák!:D

2012. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!