Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek hogy tanítsam meg...

Hainrichffy máté kérdése:

Szerintetek hogy tanítsam meg a nimfapapagájom beszélni? Még nincsen de szeretnék szerintetek jó ötlet a papagáj?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van időd velük (mivel párban tartandó) napi több órát foglalkozni (nem csak nézni, és elsétálni mellette, vagy ülni mellette és csinálni a dolgod, hanem konkrét foglalkozás kell), kiengedni napi rendszerességgel repülni, van elég nagy kalitka kettőjüknek (50*70 környékén kell keresgélni), és nem csak azért szeretnél, hogy beszéljen, akkor jó ötlet. Nem lehet mindegyiküket megtanítani, ez nagyban függ a személyiségétől, a gazdihoz való kötődéstől, stb..
2012. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van!

Amúgy a nimfa nem kifejezetten a beszédutánzásáról híres. De a hímek a fogékonyabbak, ők többet is fütyörésznek. Azt azért nem árt tudnod, hogy nagy valószínűséggel nem fog beszélni. Ha nagyon sokat foglalkozol vele, akkor talán próbál utánozni egy-két szót, de nimfák esetén ez nem túl érthető.

2012. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyedül csak úgy taníthatod meg, ha igazán sokat foglalkozol vele. Rendesen "beszélni" nem valószínű, hogy tudni fog. Régebben én is tartottam nimfát, illetve több ismerősömnél is volt, de csak a beszéd dallamát tudták szépen utánozni, jól kivehető szavakat nem hallottam még nimfától. Ha szeretnéd, hogy hangokat utánozzon beszélj sokat hozzá...igen kifejezetten neki. Amit szeretnéd, hogy megtanuljon ismételd el neki többször több napon át és idővel megtanulja. Előfordulhat, hogy nekik tetsző dallamú szavakat is megjegyeznek anélkül, hogy tanítanád rá. Az enyém 5 éves korára már egész sok dolgot megtanult, bár igaz, hogy egyedül tartottuk, de pont ezért napi szinten foglalkozva volt vele. Érdemes kellő figyelmet szentelni nekik, nagyon hálás és mókás kis madarak, szinte mindegyik igazi egyéniség. Ha teheted engedd ki repülni minden nap. Meg kell azonban említeni azt is, hogy eléggé hangosak tudnak lenni(főként reggel fél 6 körül :D) és látszólag kis méretük ellenére elég nagyot tudnak csípni, amivel csúnyább sérülést is okozhatnak, bár a sajátom engem sosem csípett meg durvábban, de volt rá példa, hogy idegen illetéktelen nyúlkálónak bizony elvette a kedvét a papagájsimogatástól. Nagyon sokat lehetne még róluk beszélni, ha komolyan gondolod keress megy egy tenyésztőt, a legbiztosabb információkat tőle tudhatod meg. Összességében én ajánlani tudom a nimfákat, de át kell gondolnod, hogy tudsz e elég időt fordítani rá, különben vad és barátságtalan lesz és gondolom nem ezt szeretnéd.
2012. jún. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vedd fel a hangodat és játszd le neki amint folyamatosan forog valamit biztos megjegyez belőle
2012. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!