Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell papagájt szelídíteni?

Hogy kell papagájt szelídíteni?

Figyelt kérdés
Már március 15.-e óta van papagájom, de még csak a kezemhez sem szokott hozzá, pedig naponta több órát foglalkozom vele, amikor hozzám került, akkor volt elméletileg 7-8 hónapos. Fél tőlem, pedig semmiféle hirtelen vagy agresszív mozdulatot nem tettem. Ez a helyzet már nagyon idegesítő, kérlek segítsetek, köszi. Kipróbáltam minden itt leírt praktikát, mit tegyek?

2012. jún. 5. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Szia, nekem kétféle papagájom volt. Volt hullámos, és most nimfa van.


Mi, én úgy szelidítettük mind a kettőt, hogy sokat beszéltünk hozzájuk. És kilestük mi a kedvenc falatkájuk, na abból nem kaptak.


A nimfám imádja a banánt. Neki azt csináltam, hogy fogtam a banán darabkákat, a kezembe raktam és a kezem meg nyújtottam felé.

Először csapkodott meg rikácsolt és meg akart enni, de pár nap alatt elértem azt, hogy elvette a tenyeremből, sőt rárepült az alkaromra.


A hullámos kicsit félenkebb volt. Nála ez nem nagyon használt.

Nála azt csináltuk, hogy bekentük a kezünket valami erős szagú cuccal (petroleum volt), persze csak egy cseppel, hogy semlegesítsük az ember szagunkat, majd megfoktuk a madarcsot, és jól megsimiztük mindenét.

Így egyforma szagunk lett, és soha többet nem cirkuszolt ha a közelébe mentünk. Szabadon röpködött a lakásban, este elment a kalitkájába aludni, és ha kajáltunk akkor mindig a tányér szélén ült és lopkodta a kaját, vagy a kezünket csípkedte.

Két éve halt meg majdnem 11 évesen :(


Szóval próbáld meg ezt a kajás trükköt de közben szép nyugodtan beszélj hozzá.

Ha más nem használ akkor csak a legvégső esetben próbáld ki ezt a szagsemlegesítő dolgot, mert azért nem tesz jót a félős lelkének, hogy kihalásszák a nyugiból és össze tapogatják.


Meg ha simán tapizod az emberszagú kezeđel akkor is jó, mert átveszi az illatod a tolla és akkor érzi magán s megszokja.


Nekünk azért kellett a petroleum mert nagyon vad volt és a tenyésztője mondta, hogy próbáljuk ezt ki, és ha ez sem használ akkor kicseréli... de használt :)

2012. jún. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vad, össze-vissza repked a kezem látványára a papagáj a kalitkában. Kajás trükk kipróbálva, nem engedi magát megfogni, mostmár néha kiengedem, mégse legyen annyit bent. Kicsit rosszabb lett a helyzet, mert anya hozott haza kb két hete egy másik papagájt, őt az utcán találta, amióta itt van a másik, már nem is foglalkozik velem, csak annyira hogy megijedjen.
2012. jún. 5. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire félős hogy a sima szelídítési módszerekkel nem érsz el semmit használj egy olyan módszert amit nem sokan ismernek de nagyon hatásos tapasztalatból tudom. A módszer neve clicker training.

Vegyél egy clickert pl fressnapf-ból de az internetről is tudsz rendelni. A legegyszerűbb is jó: [link]

Én ilyet vettem pár éve: [link]


A használatát ha ezt az oldalt átböngészed megérted, megtanulod: [link]


Valahogy így kezd majd el:

Tedd be a kalitka ajtaján a kezed és várj. Ne mozgasd a kezed,ne nyúlkálj sehova csak várd meg amíg megnyugszik és leül az ülőrúdra. Majd klikk és jutalomul mivel nem eszik a kezedből lassan,óvatosan vedd ki a kezed a kalitkából csukd be az ajtaját és menj el a közeléből. Ne nézz rá,ne szólj hozzá. Fordíts neki hátat,csinálj úgy mintha ott se lenne de a legjobb az lenne ha még a szobából is kimennél egy kis időre. Így megtanulja hogy attól hogy össze-vissza repked még nem megy el a kezed sőt addig marad amíg meg nem nyugszik (és amíg erre rájön a klikk hangot is összekapcsolja a jutalommal). De ha megnyugszik jutalmul megteszed azt amit akar azaz elmész. Ezt ismételd naponta többször ahányszor csak tudod napokon keresztül. Amikor már úgy érzed hogy nem ijed meg amikor benyúlsz hozzá tovább léphetsz. Pl. egy kicsit közelebb teszed hozzá a kezed. Megvárod amíg megint megnyugszik majd klikk és jutalom azaz hagyd magára. És így tovább. Később amikor már eszik a kezedből a kedvencével jutalmazd pl.fürtös köles(a kedvencéből csak úgy soha ne adj neki,mindig csak tőled tanításkor kapjon belőle) Ne kapkodj el semmit mert ha túl gyorsan haladsz lerombolod az addigi munkádat.



Pár clickeres videó:

http://www.youtube.com/watch?v=MZR8j-9vQno

http://www.youtube.com/watch?v=6Gc12n7kP_k&feature=related

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Mq8P8P..

2012. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :D ezt kipróbálom :D
2012. jún. 6. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, minden nap dugd be a kezed amibe magot szórsz vagy amit nagyon szeret. De úgy,hogy jól lássa mi van benne! Pl kicsit lejjebb rakod mint amilyen magasan a papagáj ül. Ezt minden nap. Először nekem is repkedett mint az is idegbeteg. Utána 2.nap már nyugodtabb volt. 3.nap már evett a tenyeremből csak nem szállt rá. Később már ráugrott az ujjamra, és onnan evett. Szóval ne add fel!
2015. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
18%
Nem tudom hogy honnan szedted de a papagájoknak nincs szaglásuk úgyhogy hülyeséget írtál!
2015. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A papagájoknak nagyon jó a szaglásuk!!!!!
2016. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem bizonyított hogy mennyire van szaglása egy papagájnak. Ha bevált, akkor nyilván érezte azt a szagot. De igaz, hogy ez egyedfüggő, úgyhogy nem biztos hogy minden papagájnál beválik, és az sem biztos hogy ugyanazt a szagot érzékelik.
2018. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!