Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha a papagájom...

Mit csináljak, ha a papagájom állandóan kilöki az itatót a rács közül?

Figyelt kérdés
Ezzel szokott szórakozni..és mindig vissza kell raknom. De ha nem vagyok itthon 1-2 napig akkor addig nem fog inni? Másfajta itatót boltban nem láttam, csak ilyet, amit rács közé kell tenni. Ha pedig csak simán beraknám a ketrecbe valami tálkában, azt is felborítja vagy kipancsolja belőle az összes vizet. Az etetős tálját is szereti addig piszkálni míg ki nem borul.
2012. jún. 6. 11:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Sima műanyagcsipesz.

Kívülről rácsipteted két rácsra az itató,eteő tál akasztója fölött.

Ha haza értem lefényképezem hogy érthetőbb legyen.

2012. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a komment azon részét visszavonom. De továbbra is ajánlom a medencét: leverni nem tudja, kipacsálni nem tudja, és lehet, hogy így békén hagyná az itatót, ha ez izgalmasabb.

Illetve, én nagypapagájokra méretezett itatót vettem, amihez van egy külön, rácsra erősíthető csat, hogy sem a víz súlyától, sem a papagájtól ne essen ki. Sima állateledel-boltban vettem, ha épp nincs náluk, de mondod nekik, megrendelik. Nem sokkal drágább a hagyományos itatónál sem, talán 1-200 Ft-tal.

2012. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Az etető,itató rácsra akasztható tál legyen. Az önitatót mivel keskeny és van rajta elérhetetlen rész nem lehet rendesen,alaposan kimosni ezért fertőzésveszélyes. Az önetetőt se lehet jól kimosni és elakadhatnak benne a magok.
2012. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Na ez az itató nem hangzik rosszul. Szétnézek majd a boltban. Medencéből milyenre gondolsz? Tudsz róla egy képet mutatni? Nem tudom erre lehet-e kapni.
2012. jún. 6. 12:23
 15/28 A kérdező kommentje:
Itatót üvegmosóval szoktam takarítani, azzal el lehet érni mindenhol. Már régóta ilyenük van. A legidősebb 8 éve van nálam és semmi baja nem volt sosem szerencsére..:) Etetőjük rendes etető, ezért azzal nincs gond ilyen téren.
2012. jún. 6. 12:28
 16/28 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi van nekünk is, csak vastagabb a külső csat, de ezt sem tudja leverni: [link]


A medencének pedig: [link] Ebből nem tudja kipacsálni a vizet, és a víz súlyától leverni sem tudja.

2012. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
A medence nagyon tetszik :) De ezt hogy tudja használni? Vagy csak a képen tűnik ilyen kicsinek?
2012. jún. 6. 12:43
 18/28 anonim ***** válasza:

Hullámosoknak éppen elég. Ha belemennek, mindig megemelik a farktollukat, totyognak kicsit, kiugranak, majd vissza. Nekem nagyobb van a nimfák miatt, de abban is csak ennyit csinálnak:) Viszont ez, ami nekem van, és nagyméretű, ez rácsos. Ha a tied pacsálós, lehet, hogy kiverné a vizet, bár nem hiszem, nálam még nem csapott a nimfa sem akkora banzájt benne, hogy minden vizes legyen.

Ez ilyesmi: [link]

Az enyém valószínű más gyártótól van, mert 25 centi hosszú, viszont az alja keskenyebb egy kicsit, nem ilyen vastag, mint a képen láthatónak. De ezzel az aljjal már biztosan nem pacsálná ki a hullámos a vizet:)

2012. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ez már jobban néz ki:) Nimfáim vannak nekem is, nem hullámosak.

Meg még egy kérdés.. Nem ide tartozik de hátha tudsz valamit segíteni :) Van két hím és állandóan verekednek. Nem lehet őket egy ketrecben tartani így az egyik mindig külön van. Lehet velük valamit csinálni? Már akkor is veszekednek, ha az egyiket kiengedem..rámegy a másik ketrecére és ketrecen keresztül marják egymást ha épp úgy van kedvük. Ezért mindig figyelem őket, ha ki van valamelyik engedve, mert képesek úgy megcsípni egymás lábát, hogy vérzik is..

2012. jún. 6. 13:01
 20/28 anonim ***** válasza:

Miért gondoltam, hogy hullámos..?


Sajnos, nekem ilyenben nincs tapasztalatom. A külön tartáson kívül jobb ötletem nekem sincs.. Ennyire elutasító, területféltő (?) nimfával még nem találkoztam, pedig volt már szerencsém 20-30 nimfát tartó emberrel is találkozni, és ott gyönyörű béke volt a kolóniában. Nekem meg nincs két egyneműm, itthon is nyugi van.


Mekkora a korkülönbség köztük? Hullámossal kapcsolatban volt hasonló esetem, ott az idősebb hullámos tette így tönkre (ill. akarta volna) a fiatalabbat. Vagy esetleg nagy különbséggel érkeztek hozzád? Betolakodónak vélheti a másikat.


Ezt passzolom.

2012. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!