Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi kell ahhoz hogy papagájt...

Mi kell ahhoz hogy papagájt tudjak tartani hogy szereljem fel a ketrecet mit tegyek az aljába és milyen játékok kellenek bele?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is milyen papagájt szeretnél? Első papagájnak a hullámost ajánlom, mert az ő tartása a legolcsóbb és legegyszerűbb. Fontos, hogy megfelelő méretű ketrece legyen, szeretnek magas helyeken lenni. Én a falra szögeltem fel a ketrecet, így belátják az egész házat. A ketrec aljába állatkereskedésekben kapható homokot tegyél. Vagy sódert is tehetsz, szűrd át a kavicsokat és jó alaposan mosd át. Sokan ki is főzik, hogy minden baci elpusztuljon. Sok zöldséget és gyümölcsöt adj neki, fontos, hogy ezeket rendszeresen kapja. Én azt tanácsolom, hogy játék helyett inkább vegyél egy második madarat is. Hidd el, attól, hogy sokat foglalkozol a madárral ő hiányolni fogja a társat. Fontos dolog az is, hogy reptetni tudd. Én nem szoktattam kézhez a madaraimat, viszont annyira megszelídítettem őket, hogy ne féljenek tőlem, és nyugodt szívvel kiengedhessem őket. Felszereltem az egyik sarokba egy szép nagy faágat, amin egész nap csiporásznak. Enni visszamennek a ketrecbe, aztán vissza az ágra. Hidd el, sokat számít az is, hogy mozgatva legyenek, sokkal egészségesebbek lesznek. A tükör és csengő nem jó dolog, ez ezer százalék, úgyhogy azt ne vegyél.
2012. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonoma jo tanácsokat . Lehet ,hogy hullámos papagájt veszek vagy torpét .nyáron az erkélyen akarom tartani de biviszem egy kicsit repulni is.Amugy azt hogy kell megoldani hogy az elso kiengedéseknél ne verjen le mindent és ne vaduljon teljesen meg?
2012. jún. 10. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy ne tudja magát megsérteni. Az ablakokat nem szabad szabadon hagyni, ha van sötétítőd akkor behúzni, vagy függönyt felrakni, amin meg tud kapaszkodni, hogy ne repüljön neki az ablaknak. Éles, szúró, vágó dolgokat elrakni, nehogy megsértse magát. Növényeket elrakni, mert szeretik csipegetni őket, de sok mérgező rájuk nézve. Ha megvetted a madarat, fontos, hogy jó pár napig ne piszkáld. Hagyd, hogy megszokja az új környezetet, felmérje a terepet és megnyugodjon. Ne tegyél felé hirtelen mozdulatokat, ne nyúlj a ketrecbe.

Amikor már látod rajta, hogy nem ijed meg, ha közelítesz a ketrec felé(ez jó pár nap-hét, madártól függ), akkor elkezdheted megszelídíteni. Kajával, nasival(zöldség, gyümölcs, tyúkhúr) a legegyszerűbb.

Ezt a kérdést olvasd el, az első választ írtam én:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__3050375-hull..


Amúgy nem szerencsés teraszon tartani. Este megeszik őt a szúnyogok, meg ebben a kánikulában hiába van árnyékban, akkor is hőgutát kap. Inkább bent tartsd, én nyáron teszem ki délelőttönként őket, amikor itthon vagyok. De amint érzem, hogy nagyon melegszik az idő, beviszem őket a hűs szobába. Meg vigyázni kell a sok macskával. Ha kint hagyod őt felügyelet nélkül a szabadban, akkor nyáron sanszos, hogy berepül a ketrecbe egy méh vagy darázs, és akkor annyi a madárnak.

2012. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!