Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kerti röpdébe milyen madarakat...

Kerti röpdébe milyen madarakat? Így jó lesz? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb egy hónapon belü az udvarra csinálunk egy kerti röpdét

6x2x2 m-est,ami 24 m3 ezt elválasztanánk de lenne egy ajtó amin összelehet engedni a 2 röpdéből a madarakat.

szóval lenne 2 db 3x2x2 (12 m3-es) röpdénk.

Az egyikbe szeretnénk mondjuk vagy 2 nimfa és vagy 4 hullámos költöpárt persze 6 odúval és pár játékkal,ülőrudakkal,csemegével,kajával,innivalóval felszerelnénk mind a kettőt.

a másikba szeretnénk mondjuk 3 rozellapár és 1-2 énekes pár megvan együtt? vagy milyen papagájt ajánlanátok,amiből egy költőpár kb 20.000 ft körül van?


2012. jún. 21. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A rozik el fogják verni az énekeseket! Őket nem nagyon lehet mással összerakni. Mármint a rozellákat.
2012. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem,akkor az egyikbe csak rozikat ?

mondjuk 4 költőpár?

másikba meg 2(nimfa)-2(énekes)-3(hullámos)

2012. jún. 21. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

6 párnak 12 odú kell hogy bőven legyen miből válogatniuk nehogy 2 pár ugyanabba az odúba akarjon költeni.


Sokan tartanak nimfákat,hullámosokat együtt de amit mások tapasztalatából tanultam én nem tenném. A hullámosok főleg a tojók gyakran kidobálják a nimfák tojásait vagy bántják a fiókáit.

A rozellákat ne tedd össze más fajjal.


2 párt semmiből se tarthatsz együtt mert az egyik zavarni,bántani fogja a másik pár tojásait,fiókáit,életét. Vagy 1 pár vagy minimum 3 pár.

2012. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

akkor a 2 db 12 m3-as röpdémbe úgy jó lehet hogy egyikbe

6-7 nimfa pár másikba meg mondjuk 4-5 rozella?

2012. jún. 21. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy rozellát lehet-e csapatban tartani. Költéskor olyan agresszív, hogy dupla drót kell, hogy a másik röpdében lévők lábát le ne csípje. Kirepüléskor, szerintem bántanák a másik pár fiókáit. Én egyikben nimfát, másikban kis-sándort tartanék. Dupla drót kell.


Odúból elég, ha 1-2-vel van több. Fölösleges annyi odú. Ugyanolyanok kellenek, ugyanolyan magasságban.


Vagy összenyitva a 2 röpdét kis-sándort nimfával.

2012. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kis sándorok úgy tudom nem jönnek ki más fajokkal.


Ha nem is duplaannyit de legalább 4-5 darabbal több odút tegyél majd fel mint ahány pár lesz.

2012. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ma voltunk tenyésztőnél

egy rozella párt vettünk ,addig ők a szobai röpdébe lesznek

azt mondta hogy össze kell őket szoktatni,másikat ketreccel a másik ketrecéhez tenni és ha már beszélgetnek akkor lehet őket összeengedni.

egyikbe nimfát gondoltam énekessel meg esetleg kecskével

hullámos nem jó,kis idegesítő papagájok,másoknak ki szórják a tojásait meg bántják más fiókákat.

ehet hogy úgy csináljuk hogy lesz egy nagyobb rész kb 12 m3 ott lesznek nimfák és énekes,kecskék mondjuk vagy 10 pár összesen

másikba meg 12 m3-ert elosztjuk 4 felé és lesz mondjuk 2 rozella,1 pennant pár meg egy törpe papagáj pár vagy esetleg más,mert ezek saját családjukon (fiókák és párjukon kívül mást nem nagyon tűrnek meg)

2012. jún. 22. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!