Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S Találtam egy szarkafió...

S. O. S Találtam egy szarkafiókát, de nem eszik!?

Figyelt kérdés
ma kuytasétáltatás közben találtam. leesett a fáról és az anyja nagyon magasan volt,nem tudtuk viszzarakni..így hát hazahoztam és beraktam egy kalitkába(a kalitka elég nagy de csak űl a rúdon és nem csinál semmit)nem eszik... inni is csak nagyon keservesen tudoott. a madár elég nagy már a tollai is 'fejlettek tehát nem fázik.nem tört el semmie csak nagon fél..meg sem mozdul hha ott vagyok(szerintem akkor sem a nem ) csipesszel adok neki lisztkukacot. fecskndővel itatom .. mit csináljak h egyen?

2012. jún. 27. 12:06
 1/9 anonim válasza:
vigyáz vele mert hamar megdöglik, ha nem kap enni, egyszer mi is találtunk egy fiókát, 3 óráig nem kapott enni és elpuszult :/ de nem tudom hogy lehet rá venni:/
2012. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi kb 1.5 órája van nállunk és nagyon aggódom érte... odarakom a szájához a lisztkukacot de nem veszi el...

köszi a gyors választ

2012. jún. 27. 12:17
 3/9 anonim válasza:

Amit találtam fiókát és próbáltam segíteni csak elpusztult... Ha kinnhagyom akkor meg a macskák viszik el =/

természetes környezeben kéne lennie amennyire csak lehet, ha pl fészek szerű vmiben lenne tágas helyen enne talán. De ebben nem vagyok biztos, nem sokat értek hozzá. Próbálj többféle kaját adni neki, amivel csak találkozhat a természetben, rovarok, magvak stb

2012. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mutató és a hüvelyk ujjaddal nyomd meg kicsit a csőre szélét és ha kinyitotta (kifogja) akkor nyomd bele a szájába. http://www.youtube.com/watch?v=P_JWSJFGopQ


Esetleg ha van a köletekbe állatkert vagy állatsimogató akkor vidd oda...sajnos én akárhány madarat próbáltam megmenteni 2-3 nap után elpusztultak (lehet a környezetváltozás nem jó), de a barátnőmnek pl sikerült már megmenteni....ezért én is ha találok madarat akkor vagy fenékpusztára vagy hévízre szoktam elvinni hozzáértőkhöz...De ha véletlenül meghalna ne hibáztasd magad...tudom h mennyire az ember szívéhez tud nőni, de te amit lehetett már megtettél ez már nem rajtad mmúllik (az esés is okozhatott belsővérzést is pl vagy olyan sérülést amit te nem láthatsz. )

2012. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ok megpróbálom Köszi :)
2012. jún. 27. 12:41
 6/9 anonim ***** válasza:

na találtam egy jobb vidit

http://www.youtube.com/watch?v=GX8Lj_t_RAY (fecskendővel lehet tényleg könyebb, de majd még körbe nézek h találok-e értelmes dolgokat.

2012. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi :)már egészen összehaverkodtunk.. :)El is neveztem Vandának. enni még nem eszik rendesen csak egy kis meggyet és már nem is fél tőlem annyira :)
2012. jún. 27. 15:55
 8/9 eszter888 válasza:
Szia,ha esetleg még mindíg helyet keresel neki akkor mi szívesen gondozásba veszük,helyileg Budapesten vagyunk.
2012. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
és majd írd meg mi lette vele :) akát üzibe is :)
2012. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!