Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért olyan vadak a gyöngy...

Miért olyan vadak a gyöngy csibék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem olyan rég, két hete vettünk kettő darab gyöngycsibét. Az a baj, hogy alig lehet őket lerendezni, mert vadak és kiszaladnak. A múltkor is kiszaladt az egyik és a csivavám találta meg, mert a boxer nem találta... Ezért levittük a kicsit és meglett a kiscsibe. Megfognak majd szelídülni vagy nem? Én csinálok valamit rosszul?? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!!

2012. júl. 1. 12:46
 1/5 anonim válasza:
Mi tartunk gyöngyösöket. Egész kicsi korukban még szelídek, de a nagyok elég vadak. Úgy tudom,hogy a fácán rokona és ezzel magyarázható az, hogy nehezen lehet őket kezelni. Nálunk is mindig át repülnek a szomszédba és alig lehet őket megfogni. Remélem,hogy segítettem valamennyit a válasszal.
2012. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. júl. 2. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
amikor kicsik akkor a leghülyébbek talán. rokonunk mesélte hogy a kis gyöngycsibe belefulladt a saját ivóvizébe. az eléggé vad, esetleg a szárnya tollát le lehet vágni persze nem teljesen, de akkor már nem tud olyan nagyot ugrani.
2012. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2012. júl. 2. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Jajaj! :D Lesznek ennél vadabbak is! Tapasztalt gyöngytyúk tenyésztő vagyok. A gyöngyösök kiskoruktól kezdve elvadulnak, ha nem foglalkoznak velük, ugyanis félvadak. Amikor először volt gyöngytyúkom, nem foglalkoztam velük, elvadultak. Aztán keltettem újból, egy kelt ki. Egész furcsán hangzik, de az ágyunkban aludt, simogattuk elszórakoztunk vele. Mai napig követ minket, mint egy kutya. Na a vadság attól is függ, hogy egy csibe van-e, vagy több. Mivel 2 gyöngyösöd van, ezért biztos volt a helyzet, hogy elvadulnak, mivel nem volt szükségük törődésre.
2012. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!