Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kanári fészkel oduba?

Toricsuy kérdése:

A kanári fészkel oduba?

Figyelt kérdés
Tehát ami kis pintyoduszerű, mert inkább láttam, hogy kosárkába vagy mibe fészkel? és mit tegyek be neki hogy fészket tudjon csinálni? Aki tud még a kanári fészkeléséről az irjon léci?

2012. júl. 9. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem! :D Csak nyitott helyen fészkel! Raksz neki kosárkát, ami boltban kapható, és egy zacskó"vattaszerű" ,, hogy is mondjam, párna.. Most nem jut eszembe. :D
2012. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Törpilla57 ***** válasza:
Ha van egy konzervdobozod (pl.melegszendvicsé) otthon, az sokkal jobb, mert a kereskedésben kapható kosárka nagyon kicsi: amíg a tojásokon ül a tojó, addig jó, de amikor megszületnek, majd növekednek a fiókák, már nem férnek bele, és könnyen kiesnek belőle... Ne vattát tegyél bele, mert ráragad a tojásra, és esetleg nem tud kikelni a kismadár. Inkább száraz füvet tegyél bele, vagy a kereskedésben kapható fészekanyagot(ez jó). A tojó legyen nyugodt, huzatmentes helyen,kapjon elegendő magokat,esetleg még lágy eleséget. Amikor megszületnek a fiókák főzzél tojást, 20-30 percest,jól össze kell törni, és keverj hozzá darált kekszet, a tojó ebből "csinál" begytejet és ezzel eteti a fiókákat. Ha jó a hím, akkor ő (is)eteti őket, és a tojót is. Egyébként találsz a neten kifejezetten díszmadár-tartással foglalkozók által írt honlapot, és nagyon jó kanáris-szakkönyveket(igaz nem sokat) lehet kapni.
2012. júl. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is a fészekanyagot akartam mondani, nem vattát. :)
2012. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!