Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam 2 fácán csibét....

Találtam 2 fácán csibét. Hogyan tudnám őket felnevelni?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen kaját adjak nekik. milyen meleg dolgot érdemes berakni hozzájuk, mert úgy hallottam hogy kicsi korukban még kell nekik vmi melegítő dolog. Jelenleg kartondobozban vannak, nem tom mit tegyek hogy élve maradjanak.

2012. júl. 15. 22:31
1 2
 1/12 anonim válasza:

Csak ezt találtam: A fiókák felnevelése nagyon időigényes feladat, nagy odafigyelést és türelmet igénylő fáradságos munka. Önállóvá válásukig, heteken át éjjel-nappal, néhány óránként itatni, etetni, gondozni kell a madarakat. A fióka a csőre felé közelítő cseppentő vagy ujjunk láttán álltalában kinyitja a csőrét, ha mégsem, akkor a csukott csőr hegyére cseppentett viz hatására kinyitja a csőrét és keveset iszik. A megfelelő fióka nevelő táplálék beszerzése, etetése sem egyszerű.. Fontos tudni, hogy a rovarevők és magevők is rovarokkal etetik a fiókáikat, tehát pld. egy verébfiókát nem nevelhetünk fel magokkal, kenyérmorzsával. Készíthetünk főtt tojásból lágyeleséget, illetve vásárolhatunk állatkereskedésekben lisztkukacot, esetleg kifejezetten fióka nevelő tápot. Ezt kell óránként a madarak csőrébe tenni.

13/L

2012. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

#1 válaszoló: A fácánok tartása



A fácán röpdék méretei eltérőek,attól függ milyen fajtájú a tartani kívánt madár. A kisebb termetü fácánoknak 4-6 nm-es volier elég,de vannak nagyobb hely igénnyel rendelkező madarak , akiknek 10-12 nm -re van szükségük.


Ajánlott 25-30cm -es lábazat készítése,majd ennek tetejére ültessük rá a hálót, ami 2-2,5 cm - es lyukbőségű. Ennél nagyobb lyukbőségnél a verebek bejutnak a volierbe, és félő hogy behurcolnak valamilyen betegséget. Az alját fedjük be kb.10-15 cm homokkal.


A madarainknak szükségük van fedett, három oldalról védett részre, ami alá beszerelhetjük az ülőrudjukat, az éjszakát ugyanis mindíg az ülőrúdon töltik.Igy nincsenek kitéve az időjárás hirtelen változásának.


A röpdét otthonosabbá tehetjük ha örökzöld cserjét ültetünk bele,ami azt a célt is szolgálja,hogy a madarunk elbújhasson ,ha szükségesnek találja. Az egyik fedett sarok oldalához támasszunk falemezt vagy nádszövetet, hogy ide készíthesse a fészkét.


Takarmányozásuk : galamb keverék, ami kukorica, búza,árpa, fekete napraforgó, repce,köles félék keveréke, valamint pulykatáp. Zöld eleséget ,hetente 2-3 szor igényelnek, ami állahat különféle szezonális gyümölcsökből , zöldségekből, de a kertből kikerülő gyomnövényeketis szívesen fogyasztják. Télen a szükséges vitaminokat , sárgarépával, almával,édes és vöröskáposzta valamint kelkáposzta reszelékével biztosítjuk.

2012. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2012. júl. 15. 23:09
 4/12 A kérdező kommentje:
és mit csináljak velük, mert nem akarnak enni? Nem nyitják ki a csőrüket. Sem a kezemből sem a tálkából nem esznek.
2012. júl. 16. 08:55
 5/12 anonim válasza:
#1:Nagyon szívesen! :))) óvatosan, de határozottan nyomd meg a csőrük két "szélét", ettől automatikusan kinyitják és gyorsan nyomd bele a kaját, de ne teljesen, mert megfulladnak :-DD
2012. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én broyler táppal szoktam nevelni őket, de kapható külön fácántáp is, vizükbe pedig egy kis jolovit vagy még jobb a gastroferm, és ha egy 40 wattos izzót belógatsz az megfelel fűtésnek ha majd lihegnek lehet csökkenteni a kisebb teljesítményűre. Én nem szoktam így etetgetni őket csak a legelőször de akkor is inkább kopogtatni az etetőtálcát, és vegyél melléjük 1-2 gyöngyös vagy tyúkcsibét ez tanítja vezeti őket mint egy kotlós csak nem nyomja agyon. Ja és érdemes 6hetes korukban lekezelni antibiotikummal mert légcsőférges lehet.
2013. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ja és nem muszáj röpde nekik ha levágod a szárnyukat az is jó
2013. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ne haragudj hogy ide irok de bízom benne hogy esetleg te már értesz hozzá! Én egy csibét találtam otthagyta az anyja és haza hoztam egy kalitkába van csak az a baj hogy beszortam neki magokat(köles napraforgó...meg hasonlók) és néha egyet kettőt csipentt belőle de nem nagyon eszik! Mit csináljak hogy egyen? Előre is köszönöm!
2015. júl. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ja és még egy kérdésem lenne hogy eszenk e lisztkukacot?
2015. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Véletlenül se vágja le a szárnyukat senki sem! Gondoljunk már bele, milyen önző megoldás ez. Az ember kezét sem végják le gyerekként, mert mindent meg akar fogni és ügyetlenül elejti a dolgokat. Alkalmazkodjunk a madarak igényeihez anélkül, hogy meg kellene őket csonkítanunk bármilyen formában is.
2017. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!