Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit eszik a madarad? (Hullámos...

Mit eszik a madarad? (Hullámospapagáj)

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Kölest!!

De lehet neki szotyi+búza+kukorica keveréket is adni!!!

Meg a tyúkhúrt is igen szeretik(bár a városiak többsége kétlem h tudná,nem lenézés képpen mondom).

2009. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Adhatsz neki gyümölcsöt, zöldséget (pl. reszelt répa) reszelt sajtot, tyúkhúrt, lány ételeket (pl. krumpli: nyersen, főve; jól megfőtt tojás fehérjét).

Köles: 60%, fénymag: 30%, zab:10%.

Én Vogel-t adok neki, vitaminnal keverve, meg van bent mézes aszalt gyümölcsös rúd. De mióta füvet kap a ród nem érdekli, eddig az volt a kedvenc.

2009. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2009. júl. 14. 20:02
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Mindig van neki rakva köles, néha keverek hozzá egy kis napraforgót, és alkalmanként kap 1-2 szem tökmagot. Ha a köleséből kel ki az erkélyen "fű" (oda szórom ki a héját, néha van benne még ép köles), akkor azt nagyon szereti.

Ha meglátja, hogy kenyeret, krumplit, rizst, tésztát vagy sajtot eszek, akkor nagyon sasol, úgyhogy egy picikét szokott belőle kapni (egy csipet, amennyit egyszerre megeszik, imádja).

Gyümölcsök közül: almát, banánt, narancsot, mandarint (a többi félét nem szereti)


A tojást hiába írja a szakirodalom, nem szereti, próbáltam.



Városi vagyok (konkrétan budapesti), tudom, mi a tyúkhúr, kis fehér virágú növény, barna magokkal, ha beérik, és olyan a szára, hogy belül van egy szál és körülötte egy cső szerű külső szár rész, de errefelé nagyon kevés nő csak az erkélyen, a parkot meg nem kopaszthatom meg, viszont azt is imádja, úgyhogy ha épp van az erkélyen (hagyok annyit, hogy elszórjak pár magot), akkor azt is adok neki, de itt nincs sok. Már gondoltam, hogy nevelgetek cserépben csak a madaraimnak.


Nimfáim is vannak, ők is szeretik ugyanezeket (annyi különbséggel, hogy ők több nagy szemű magot kapnak, tehát több napraforgómagot és tökmagot), plusz van bambuszom, már kimenekítettem az erkélyre, de 3 szálat a nagy csokorból megkopasztott az egyik nimfám, úgyhogy ha nem kerülne ilyen sokba, azt is kaphatnának, nem árt nekik, de nincs pénzem ilyen luxusra. :-)


Plusz van minden kalitkában szépia, és mindig víz (de volt, hogy a kólám kellett volna nekik).

2009. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Magkeveréket, gyümölcsöt, zöldséget, kölest, rudat.
2009. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Mindenféle magvat meg kölest meg szokott kapni salátát és a répalevelet is szereti :)
2009. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én neki speciális magvakat szoktam adni neki de adok almát és sárgadinyét is ezekre nagyon beindul.A tojást még nem próbáltam de szerintem bejön.A törött tojáshéjt szerintem utálja.
2009. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18:09 - A törött tojáshéjt lágyeleség porral, reszelt almával jó elkeverni, amikor fiókák vannak, de teljesen porrá őrölve. Jó, mert erősíti a csontozatot, és a kikelt fiókáknak pont jól jön egy ilyen vitamin, amit a szülők úgyis előemésztenek, mielőtt megetetik.
2009. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hullámos papagájomat a legszakszerűbben próbálom etetni:


-Hullámos papagájoknak való mageleség van egész nap az etetőjében(naponta ellenőrizni kell ,hogy van-e benne mag vagy csak maghéj-van.Csomószor úgy tűnik ,mintha tele lenne aztán meg kiderül ,hogy csak maghéj)


-szépiacsont


-friss víz (naponta cserélni nyáron naponta2-szer)


-fürtös köles

Idáig ezek az elengedhetetlen kellélkek


-Mézes rúd ebből a vitaminost vagy a tojásosat adom ,mert ezek a leghasznosabbak(ha rudat teszel be akkor ne legyen bent fürtös köles,mert képesek bezabálni mind2-őt egyszerre.Egyszer így pusztult el egy hullámosom ,hogy túlzottan mohó volt:( )


-Naponta gyümölcsök, zöldségek


-tyúkhur


-néha tojás és egy kevés sajt

2010. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki fürtös kölest is. A SPAR-ban drága, de az állatkereskedésben -legalábbis nálunk- pár 100Ft-ból kijön. Mikor a miénk előszőr kapott félt tőle (félős madárka amúgy is), de amint megízlelte... :D

[link]

2010. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!