Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy hím nimfapapagájom tojást tojt? Valakinél fordult már elő? Valamint olyan lehetséges, hogy sárga nimfapapagáj (vagyis színe alapján biztos, hogy fiú) mégis tojó legyen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 15:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
82%
rossz a kérdés... hím nimfapapagáj NEM tojik tojást... voltál Te biológiaórákon? ha azt mondták, fiú a papagájod, akkor téged nagyon átb@sztak... már bocs
2012. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Ne törődj vele,az a lényeg hogy van tojás!:)Biztos összetévesztették őket.
2012. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
sárga papagáj miért ne lehetne lány?
2012. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen,tudom hogy a hím nimfapapagáj NEM tojik tojást. Voltam biológiaórán, de egyáltalán nem erről van szó, épp ezért nem értem, mert akármit mondtak a kereskedésben, meglehet külömböztetni hogy melyik milyen nemű...
2012. júl. 25. 15:19
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert a tojók a szürkék, nagyon kevés sárga szín van bennük-ha egyáltalán van...és Matyi teljesen sárga
2012. júl. 25. 15:20
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Nimfából is elég sok szín létezik. A madarad tojó, fogadd el.
2012. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező nagyon el vagy tévedve a nemek megállapítása terén.

A sárga csak annyit jelent hogy lutino a nimfád azaz nem vad színű vagy fahéj vagy albino,stb hanem lutino azaz sárga.


Itt az én nimfám(lutino tojó): [link]

NAGYON kevés lutino hím vagy ugyanis ahhoz hogy hím lutino fióka szülessen 2 lutino nimfát kell párba állítani de mivel 2 ino(lutino,albino) nimfának génhibás és immungyenge fiókája lesz nem állítanak párba 2 inot.

Itt a másik nimfám(vad színű hím): [link]

És itt egy vad színű tojó(a szürke): [link]


Tehát(a képekből már rájöhettél) összekevered a színváltozatokat. CSAK A VAD SZÍNŰ ÉS IVARÉRETT nimfákra igaz az hogy a hímeken(a fejükön) több a sárga. A lutino nimfáknál teljesen máshogy kell megkülönböztetni a nemeket.


Mutass a nimfádról pár képet és megmondom honnan lehet tudni,honnan látom,tudom hogy ő tojó.

2012. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

tegyél fel 1 képet rólla

és én lehet meg tudom mondani neked.

2012. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mostmár megértettem... nem tudok közvetlen róla képet küldeni, de itt van egy, teljesen így néz ki (az első, az a sárgás)

[link]

2012. júl. 27. 22:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Minden madár különbözik. Tehát így nem lehet megállapítani a te nimfád nemét.

De mindegy.

Nézd meg a farktollait alulról mivel nem vad színű ez nem tuti módszer de a tojóknak általában csíkos. Nézd meg a szárnytollai belsejét(ez se 100%-os módszer) a tojóknak általában pöttyösek,csíkosak. Gyanítom nem szokott dallamos hangokat kiadni. A hím nimfák azaz csak 99%-uk mert előfordul kivétel dallamos hangokat adnak ki.

És ami csak lutinokra vonatkozik:a hímek teste sárga míg a tojóké inkább fehér(es). A linken lévő 3 nimfa is tojó vagy legalábbis tojónak néznek ki mert ha még nem ivarérettek hímek is lehetnek de valószínűleg a két lutino tojó mert mint írtam nagyon kevés lutino hím van.

2012. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!