Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Barna a csőre. Normális?

Barna a csőre. Normális?

Figyelt kérdés

Néhány napja észre vettem,hogy a tojó hullámosomnak bebarnult a csőre.Olvasgattam még ehhez kapcsolódó kérdéseket és azt írták,hogy felnőtt korban bebarnul.Igaz ez?


Amugy most pár hónapja próbáltam szaporítani,de nem sikerült,így arra gondoltam biztos még túl fiatal.De ha igazak a válaszok akkor újra próbálhatom szaporítani?



2012. jún. 20. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a csőre szokott bebarnulni, hanem a csőre fölött van egy szaruhoz hasonló képlet, az jelzi az állat nemét, ha kék lenne, akkor hímről lenne szó, de ha a tied barna, akkor biztos, hogy tojó. Amiben meg nem vagyok biztos és én is csak olvastam, hogy a hullámos papagájok általában csak akkor szaporodnak, ha van másik pár is a közelben, mert úgy biztonságban érzik magukat, de persze vannak kivételek. :)
2012. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra a részre gondoltam,bocsi:D.Van hím papagájom is.Vele szeretném párosítani.Igazából keveset tudok erről,de nem úgy van,hogy odúban szaporodnak? Máskor sohasem csinálják,de jól egyeznek,mindig puszilgatják egymást...stb.
2012. jún. 20. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a szaporításról nem tudok többet mondani. abba még nem ástam bele magam jobban :P

:)

2012. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért köszi!:)
2012. jún. 20. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, telllljesen normális..... Minden tojónak bebarnul a viaszhártyája amikor eljön az ideje... :D

És nehogy megijedj, ha tavasszal a párzási időkor kifehéredik, ez is normális.

2012. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És ha a szaporítás érdekel, kérdezd meg az idrén.(regisztráció szükséges)

[link]


Ez a hullámos papagáj című topik linkje. Regisztráció után kiírhatod a kérdésed, ott sok tapasztalt tenyésztőt találsz. :D

2012. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már a pár hónapos tojó huliknak is bebarnul,bebarnulhat a viaszhártyája tehát nem olyan biztos hogy felnőtt.

Kb 6-8 hónaposan válnak ivaréretté a hullámosok de az ivarérettség még nem jelenti azt hogy tenyészérett is. Ha tenyészéretté válás előtt kezdenek el költeni mindkettő nagyon legyengül,problémák lehetnek vagy akár bele is halhatnak mert nem áll készen a szervezetük a párzásra,költésre,fiókanevelésre(a hímnek is nehéz,fárasztó munkája van). Másfél évesen lesznek tenyészérettek.


Ha biztos vagy benne hogy mindkettő tenyészérett:

Az odú felrakása előtt fel kell készítened őket a tojásrakásra: Az odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente. Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek. Lágy eleség általában keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll. Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás. Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka. Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint.

FONTOS hogy adj nekik főtt tojást 1-2 hetente a párzási,költési,fiókanevelési időszakon kívül is.


Csak akkor akard tenyészteni őket ha elég nagy a kalitkájuk ahhoz hogy a fiókák kirepülése után még pár hétig a szülők is és a fiókák is kényelmesen elférjenek benne. Miután önállóak a fiókák nemek szerint külön kell tenned őket a szülőktől mert egymással és a szüleikkel is párba állnak,állhatnak amiből beltenyésztés lesz tehát kerülni kell.


Az odú 25x15x15cm(vagy ehhez hasonló) legyen kb 4-5 cm átmérőjű röpnyílással. Az odúba 2-3cm vastagon fűrészport,faforgácsot tegyél. Fontos hogy az odú belseje ne legyen csúszós mert ha csúszik a fiókáknak szétcsúszik rajta a lába(a faforgácsot,fűrészport gyakran kihordja,elkotorja a tojó) és szétcsúszott lábakkal fejlődnek tovább így életképtelenek lesznek. Jó ha olyan odút választasz amin van egy kis ülőrúd a bebúvónyílás alatt és még az odúban is fojtatódik pár centit(megkönnyíti a ki-be járást).


DE! mivel nincs rajtuk kívül más pár nem biztos hogy lesz tojás mert a hullámosok általában féltékenységből szaporodnak.

2012. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2012. júl. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!