Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kezdjek neki a hullámos...

Hogy kezdjek neki a hullámos papagájom szelidítéséhez?

Figyelt kérdés

Leírná nekem valaki lépésről-lépésre?


Az a baj, eddig minden papagájom engedte, hogy már az 1-2. napon megsimogassam óvatosan a hasát, de ő rettenetesen félénk. Nemrég vettük, 2-3 hónapos lehet, tehát nem idős, fiú madárka.


Kicsit kétségbe estem, ha magot tartok a kezembe elé nem érdekli. De még enni-inni sem láttam. Legalábbis előttünk biztos nem. Kicsit aggódok érte, nagyon remegett félelmében, főleg az első napon, akkor nem is erőltettem ezt a simagatás dolgot, mert láttam rajta, hogy ő sokkal jobban fél mint az előző madaraink.


Mit csináljak? Hogyan érjem el, hogy bízzon bennem?



2012. júl. 25. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengetek ugyanilyen kérdés van... Ennek ellenére segítek.


Első és legfontosabb, mennyi ideje van nálatok?

Pár napot (akár egy hetet is) mindenképp hagy nyugton, had szemlélje körbe az új helyét stb.


Majd pedig szépen fokozatosan közelebb ülhetsz hozzá, és beszélgethetsz hozzá, folyamatosan. Akár olvashatsz neki(magadnak) könyvet. Látja, hogy nem bántod, és nem fog már annyira félni tőled. Ezek után megpróbálhatod finomságokkal etetni. Ha nagyon távolságtartó, akkor akár egy hosszú bot végéről, majd ha elveszi naponta rövidítheted. Ha már a kezedből eszik akkor szinte nyert ügyed van. Innentől már nem kell magyarázni.


Ami fontos!

Ha látod, hogy fél/hátrál, akkor menj távolabb, ne érezze magát stresszben.

Másik, hogy hirtelen mozdulatot soha ne tegyél a közelében.


Mást nem igazán mondhatok. Simogatást alapjában véve a madarak/papagájok nem is szeretik. Csak ha nagy bizalmuk van felénk akkor megengedik. Fontos, hogy légy türelmes vele, sokkal könnyebben szelíddé válik, ha nem erőlteted a dolgot, mert egy visszalépést sokkal nehezebb korrigálni.


Remélem segíthettem!

2012. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd ki a tengerhez és hullámoztasd egy szörf deszkán!
2012. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az elsőnek! 3 napja van még csak nálunk. Raktam be neki fürtös kölest, de azt se eszi, teljesen hidegen hagyja.


Második: feltétlen... ;-)

2012. júl. 26. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!