Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi az oka annak, hogy egy...

Tricolorszabo kérdése:

Mi az oka annak, hogy egy egészséges nimfafióka két napon keresztül jól hallhatóan kopogtatta a tojást belülről, de végül mégis befulladt a tojásba?

Figyelt kérdés

A tojó 4tojáson ült és az első fióka az első kikelési időponthoz számítva még korábban is,1nappal előbb kelt ki és ezután mindkét szülő intenzíven ült rajta és etette,de onnantól a többi 3tojás elkezdett befoltosodni és aggályaim támadtak,hogy esetleg a szülők nem mindig ülnek a tojásra,amikor a fiókával odabent foglalatoskodnak.

Amikor minkét szülő kijött enni,gyorsan átvilágítottam a többi 3tojást és kettő teljesen befulladásgyanúsnak tűnt,semmi mozgás sem volt már benne,de a harmadik tojásból,tompa,pár másodpercenként megismétlődő kopogást hallottam a fülemet a tojásra téve jól hallhatóan.Ezt a kopogást még a másik nap is hallottam abból a tojásból,amikor akkor szintén kijöttek kicsit a szülők,de a következő nap már gyanúsan elcsendesedett.

Most átvilágítottam tegnap a tojásokat és befulladt fiókákra utaló körvonalakat láttam és semmi hang nem jött egyikből sem.

Feltörtem a tojásokat egyesével és kiderült,hogy mindhárom tojásban fiókák voltak teljesen kifejlődve és sajnos befulladva.

Az egyik láthatóan korábban befulladt,mert már el volt szürkülve és pár napja lett volna a teljes kifejlődésig.

A másik is már szürkülésnek indult,de teljesen kifejlett fiókának tűnt.

A legelkeserítőbb az a befulladt fióka volt,amelyik kopogott belül a tojásban abban a két napban,mert gyönyörűen kifejlődött fióka volt és még a bőre színe is arról árulkodott,hogy még frissen fulladhatott be a tojásba.Csodálatos kis nimfacsibe volt és még most is rágódok rajta,hogy tudtam-e volna neki vagy szabadott-e volna neki úgy segítenem,hogy feltöröm a héjat,ha ilyen kopogást hallok.Csak akkor nem mertem,mert féltem,hogy több kárt okozok vele,mint hasznot és nem tudtam,hogy hanyadik tojás volt az övé,mert másodikként időszerű lett volna,de a 3. és 4. még odébb volt,így féltem,ha segítek feltörni,esetleg még nem teljesen kifejletten kel ki és a szemem láttára pusztul el.

Szerintetek az szülők első fiókával való túlzott tüsténkedése köze lehet a fiókák befulladásához?

A fióka hozzáteszem,hogy a szülők első kikelt fiókája volt,így lehet,hogy ezért szenteltek neki fokozott figyelmet?Sajnos az odúba nem láttam be,hogy mennyire ültek a további 3tojáson,ezért nem vagyok biztos,hogy ez okozta.

Legközelebb ezt a többszörös fiókabefulladást hogyan tudom megakadályozni?Mert nagyon rossz volt a kis fiókákat befulladva látni.

Vegyek talán keltetőt,hogy be legyek biztosítva?



2012. júl. 29. 19:25
 1/4 anonim válasza:
0%
miaza nimfafióka? te valami mmorpg játékról beszélsz? o.O vagy a nimfomániáshoz van köze??
2012. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
9%
ja amúgy miért nem törted fel a tojást ha gondoltál rá hogy megfulladnak?
2012. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első költés szinte sose sikerül a szülőknek de még a második,harmadik se biztos hogy sikerülni fog mert tapasztalatlanok.

Nem szabad segíteni nekik a kikelésben mert amelyik nem tud magától kikelni az nem életképes.

2012. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak üzenem,ha nem tudod,mi a nimfafióka,ugyan áruld már el nekem,melyik bolygóról jöttél..:-D

Ha valamit nem értesz,normálisan meg lehet kérdezni,de ilyen IQ szegény kommentektől légyszi kímélj meg,én nem alapfogalmakat akarok tisztázni,hanem hozzáértőktől tapasztalatot szerezni,további ontos infókat gyűjteni a kérdésemmel kapcsolatosan.

2kérdezőnek üzenem,hogy feltörtem a tojást,de egyiknél sem tudhattam biztosat,hogy még időben feltörhessem és ha kicsit figyelmesebben elolvasta volna,azt is látta volna,hogy csak egy mutatott a vége felé életjelet,kopogást,de nem lehettem benne elég biztos,hogy kellőképpen kifejlett,ezért nem mertem feltörni,bár ezt is leírtam..:-)

Nem a válaszomra kaptam a kérdést az első kettő válaszadótól,de a 3.válaszolónak köszönöm a válaszát.

Várom a további hozzászólásokat,de hozzáértőkét.

2012. júl. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!