Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom csak...

A hullámos papagájom csak magot eszik hogy érjem el hogy gyümölcsöt vagy zöldséget egyen?

Figyelt kérdés

#gyümölcs #hím #zöldség hullámos papagáj
2012. aug. 4. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan az, mint a miénk volt.

Mi vettünk neki ilyen gyümölcsös vitaminrudat, azt nagyon szerette. Amúgy kb. akármilyen gyümit, zöldséget adtunk nem kellett a kis drágának.

Betegsége miatt mindenképpen kellett neki a nyers kajából származó vitamin is, ill. a gyógyszerét is kajába kellett belekeverni. így megette: mag + főtt tojás összetörve + reszelt répa na és persze a gyógyszere (pór állagú volt). Ezt nagyon szerette, csak a gyógyszerével kellett óvatosan bánni, mert akkor már kevésbé ette. Meg ha kicsit nagyobb tojásdarabot lelt, akkor azt kidobta.

Amúgy kaptam itt azt tanácsnak, hogy éheztessük ki, akkor majd megeszi. Bevallom, nem volt szívünk ehhez folyamodni.

2012. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok(első). Vannak olyan magvas füvek, amit nagyon szeretnek. Mostanában élik világukat. Tudom az nem gyümi, nem zöldség, de az is + vitaminbevitel.

A nevét sajna nem tudom, de google-n megpróbálok rájuk keresni és képet linkelni.

[link]

a másik: [link] vigyázz, mert ebből van egy kicsit hegyesebb magú is, azt nem eszi. Legalábbis a miénk nem ette. Főleg ez a kettő, amit keress. Meg szeretik a boltban vehető fürtös kölest.

2012. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindennap adj neki valamit. Akkor is ha rá se néz.

És pár naponta este vedd el a kajáját és másnap reggelig vagy kicsit tovább éheztesd majd tegyél be neki csak gyümölcsöt,zöldséget vagy gyümölcs,zöldség darabokat kevés magba keverve. Mindennel több formában próbálkozz mert pl valamelyik csak apróra vágva valamelyik meg csak reszelve eszi meg pl. a sárgarépát. Rácsok közé ne szoríts semmit.

2012. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtöknek

első válaszolónak: igen az a tyúkhúr avval is is próbálkoztam de azt se ette

2012. aug. 4. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én papagájom semmilyen zöldséget/gyümölcsöt nem evett, kivéve a répalevelet (vagy ritkán petrzselyemzöldjét), de azt imádta! Csak friss és zsenge levelet adtam neki, előtte persze megmostam és a kalitka rácsai közé biggyesztettem. Mivel kiváncsi volt, megcsípkedte, megtetszett neki és órákon át játszott vele/csipegette.


Sokszor tettem be neki lombos faágakat is ülőnek, ilyenkor a leveleket is lerágcsálta. Csak arra kell vigyázni, hogy ne mérgező növényt adj neki és hogy ne ijedjen meg tőle.

2012. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítségeteket mind anyiótoknak :) :)
2012. aug. 27. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!