Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem eszi meg a hullámos...

Weidisch zsolt kérdése:

Nem eszi meg a hullámos papagájom se a gyümölcsöt sem az zöldséget mindenhogy próbáltam de meg sem kóstolja. Hogyan szokassam rá?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
A mieink nagyon szerették a tyúkhúrt, azt sem eszi? Most lehet szedni az utcán, amíg nincs fagy és hó.
2012. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden esetben keverd össze az alap kajájával. Naponta cseréld, mert megromlik. Idővel enni fogja, lehet, hogy sok időbe fog telni.
2012. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenhogy? Szóval reszelve, rács közé egyben bedugva, felszelve egy tálkában, földre téve, felcsíptetve..? Az összes eddigi papagájom más "tálalásban" szerette meg (ha játéknak tudod vele valahogy nézetni, akkor nyert ügyed lesz).


De, ha abszolút menthetetlen, és semmiképp nem hajlandó, akkor vitamincseppekkel pótold az itatóban a szükségleteket, ez is jobb, mint a semmi.

2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek se nagyon ették.

Mit adsz nekik?

Az enyémek szeretik a tyúkhúr, fű, tojás, reszelt sajt, krumpli püré. Mást nem esznek de ezek közül s mindegyik mindent. Még sincsen semmi bajuk. Ha nem kell nekik ne erőltesd.

2012. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozz naponta és vegyél vitamint pl.opti breed por,omni-vit.

A főtt tojást se szereti?

2012. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát :) a tyúkhúrt még nem próbáltam de jó ötlet.ha belereszelem a száraz eleségbe a répát vagy a tojást illetve alma vagy bármien gyümölcs kiszedegeti a magot,vagy ha nagyon kicsire lereszelem inkább hozzá sem nyúl :D hóbortos egy állatka.a rács közé is tűztem tud pacsit adni de ha megcsinálja próbáltam jutalomfalatként úgy sem fogad el semmit.még a tyúkhúrt megpróbálom a vitamint utoljára hagynám a természetes inkább jobb neki :)
2012. jan. 2. 19:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, hogy a természetes jobb neki, de a tyúkhúrban sincs meg minden, ami a répában, vagy az almában, esetleg az uborkában, stb. benne van.. Szóval, ha rá is kap a tyúkhúrra (nem is találkoztam még olyan papagájjal, amelyik nem szerette volna:) ), akkor sem lenne hátrány, ha pótolnád a cseppekkel a többi vitamint.
2012. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben!! köszönöm a segítséget :)
2012. jan. 3. 16:03
 9/9 anonim válasza:
Nekem úgy sikerült rászoktatnom a zöldségre és a gyümölcsre,hogy a szépia csőrkoptatóra tűztem rá azt a zöldséget/gyümölcsöt amit éppen adni akartam nekik.Egy idő után megszokták.Ha neked is van a papagájodnál betéve valamilyen csőrkoptató akkor szerintem próbáld meg az amit fönt leírtam.Adhatsz nekik tyúkhúrt,sárgarépát,almát,és még sok minden mást.Az enyémek a sárgarépa zöldjét szeretik a legjobban.De ha végképp nem eszik meg akkor szerintem csíráztass nekik magvakat.Így készítsd el:egy bizonyos mennyiségű (attól függ mennyit akarsz csíráztatni) magot(lehet bármilyen,keverék,sima köles)moss meg alaposan,majd hagyd vízben állni 2-3 napot.2-3 nap után mosd újra át majd egy tálba állított szűrőben addig hagyd állni amíg ki nem csírázik.Nekem így kicsírázott és meg is ették.És a csíra miatt esznek egy kis vitamint is.Vigyázni kell,mert a csíráztatott magvak gyorsan romlanak.
2012. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!