Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kanárimnak tiszta kopasz a...

A kanárimnak tiszta kopasz a feje és a nyaka és már a hasa is kopaszodik. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tavaj ősszel kezdett el kopaszodni.Elvittük 1 állatorvoshoz aki azt mondta hogy majd visszanő a tolla,ne csináljunk vele semmit.Aztán úgy 5-6 hónapra rá elvittük egy másik orvoshoz,mert nem történt semmi a kanárival.Az meg felírt neki mindenféle gyógyszert,de semmi nem segít.(Még most is oda járunk vele) Már csak az antibiotikum kúra maradt hátra.Szerintetek mit csináljak vele?El fog pusztulni?Ha ennyi gyógyszer nem hatott akkor az antibotikum kúra sem biztos hogy fog hatni...(az állatorvos sem rti hogy mi lehet a baja.)Tudtok valami más megoldást?
2012. aug. 7. 18:06
 1/8 Nórika99 ***** válasza:
öreg??ha igen egyértelmű a válasz!!
2012. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
miért mi a válasz?amúgy 4 éves
2012. aug. 7. 18:16
 3/8 Nórika99 ***** válasza:
Nem nagyon tudom meddig él a kanári,de egy olyan 10 év,nem a tied nem öreg lehet,hogy van valami baja!
2012. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Add oda Szilveszternek!
2012. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az ki?
2012. aug. 7. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy esetleg élősködők miatt vakarja magát és amiatt hullik a tolla? Bár azt talán észrevette volna az állatorvos, de a gyakori kalitka tisztítása nem árt, ill. nyáron fürdővizet betenni neki, azt imádják a kanárik.

Mindenesetre semmi esetre sem jó jel, ha ilyen krónikusan hull a tolla és nem nő neki vissza, egyértelműen valami betegség jele. Szerintem ajánlatos megpróbálni az antibiotikum kúrát, hogy életben maradjon a madarad.

Egyébként az állatorvosok nagy része nem igazán ért a madarakhoz, leginkább kutyákra és macskákra vannak specializálódva.

Az én kanárim 12 éves, és már nincs farktolla valamint a fején is elég gyér már, de ez nála sajnos már az öregség miatt van.

Amúgy 10-15 évig élnek a kanárik, a tied fiatalnak számít, úgyhogy én a helyedben mindent kipróbálnék, ami segíthet rajta.

2012. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél aloe vera sprayt és gyakran fújd az ujjadra majd kend be vele ott a bőrét,tollait vagy a fürdővizébe tegyél belőle egy keveset. Gyakran adj neki fürdővizet.


A kihullott tollai vége véres?

Látsz rajta tokokat?

2012. aug. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gondoltatok vitaminhiányra?
2013. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!