Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen bagoly irtók vannak és...

Milyen bagoly irtók vannak és hol lehet kapni őket?

Figyelt kérdés
A falu baglyai mind a mi fánkon csücsülnek, az alá szarnak, oda megy a bagolyköpet és a gusztustalan tollaik is... s.o.s. HELP!

#bagoly #bagolyirtó
2012. aug. 12. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Bagoly irtó nincs, és különben is tilos lenne használni. Magyarországon minden bagolyfaj védett, ezért bántani őket semmiképpen sem szabad!

Ha mindenképpen szeretnéd elzavarni őket, akkor esténként, amikor odaülnek, állj ki a fa alá, csapjál zajt, esetleg elemlámpával világíthatsz is. A baglyok általában nem szívlelik az ember jelenlétét, ezért néhány ilyen alkalom után el fognak maradni. De ha megoldható, inkább ne zavard őket...

2012. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt a kérdést meglátja az MME, elevenen elégetnek.

Komolyra fordítva a szót, zajcsapással, világítással, zavarással űzheted el őket. CSAK. Ugyanis minden bagoly védett, komoly védelemre szorulnak már sajnos.


Csak egy példa: amikor még óvodás voltam (kb 23-24 éve), a városomban legalább 100, 200 füleskuvik volt. Próbálnék most egyet is találni...szomorú, hogy eltűnnek.


Szóval űzd el őket, ha zavarnak, de ne bántsd, és nem is bánthatod őket törvény, és józan ész szerint sem.


Gondolj arra, hogy milyen hasznosak! (sok patkányt, egeret megesznek!)


(amúgy én is MME tag vagyok, és mentettem már bagolyfiókát)

2012. aug. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez már vicc, hogy az ember annyira felsőbbrendűnek érzi magát, hogy minden élőlényt, ami zavarja legszívesebben kiirtana.

Csak közlöm, hogy az állatok elől vesszük el az életteret, és akkor csodálkozunk, hogy bemennek a lakott területekre.

Ennyi szívtelen, önző és csak magára gondoló embert már rég nem láttam, mint itt gyak-on.

Szégyelld magad kérdező, de nagyon, hogy ilyen ártatlan és ártalmatlan, védett és hasznos madarakat szeretnél kiirtani. Gratulálok!

2012. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Régen lakott néhány bagoly egy nagy fán nálunk. Azóta is visszasírom őket =((


Elképesztőm, milyen hülye emberek vannak. (Bár szerintem a kérdés kamu.)

2012. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy kamu. Mindenesetre a gyk remekül mutatja, milyen szinten állnak az emberek. Elszomorító. :-(
2012. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

NEEE! Ne haragudjatok, tök ciki, elírtam, nem ezt akartam!!! Bagoly RIASZTÓT akartam, csak mostanában annyit foglalkoztunk hangyairtással, hogy ez a szó maradt a fejemben... Természetesen nem kívánom a vérüket és teljesen jogos a negatív kritika, nem ez volt a célom!

Elriasztani pedig azért szeretném, mert tele van egér tetemekkel a kertnek azon része, ahol a kislányom játszik. Lécci írjatok olyan riasztót, ami nem bántja, csak máshova tessékeli őket. Örülök, hogy felzabálják az egereket, csak ne a mi kertünkben öklendezzék ki, van egy csomó lakatlan része a falunak, ahol nem zavar senkit... Van olyan cucc, ami maga intézi ezt, hogy ne nekem kelljen ott lármáznom? Előre is köszönöm!

2012. aug. 13. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Így már mindjárt megnyugtatóbb a helyzet. :-) Szer vagy műszer nincs, esetleg ha te nem akarsz ott lármázni, hagyj kint egy rádiót este, persze ne bömböljön, a baglyok halkan is jól fogják hallani. :-)
2012. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A mi padlásunkra is beköltözött a macskabagoly, sőt fiókái is lettek! Nagyon aranyosak meg ugye törvény is védi őket, meg persze a szívem se vinne rá, hogy bármit tegyek velük, DE borzasztó, hogy hónapok óta nem tudunk pihenni rendesen, mert egész este csak nyíg! Megállás nélkül!!! Sajnos nem csak minket zavar hanem már a szomszédokat is... Valamit muszáj tenni, hogy elmenjenek innen...
2014. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!