Kezdőoldal » Állatok » Madarak » BAGOLYSZAKÉRTŐK FIGYELEM!...

Hitsugaya Lau kérdése:

BAGOLYSZAKÉRTŐK FIGYELEM! Milyen fajta baglyot tarthatnék háziállatként?

Figyelt kérdés

Tolna megyében, Szekszárdon élek, és nagyok szerettem volna egy Hóbaglyot... utána néztem a wikipédián és ugy láttam,, hogy jobban szereti a hideg környezetet...

Gyöngybagolyra, tündérbaglyocskára, macskabagolyra is gondoltam...



2012. júl. 14. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Semmilyet. Nálunk tilos ragadozómadarat magánszemélynek tartani, illetve csak engedéllyel, amihez előszöris vadászvizsga és vadászengedély, vadászengedély madárral, madártartási engedély, természetvédelmi jogi vizsga és engedély, ésha vadbefogott madár, még ahhoz is külön engedély.
2012. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
54%
Az első válaszolónak igaza van! És nagyon jól teszik hogy tiltják a baglyok tartásárt.Mert a Harry Potternek köszönhetően mindenki baglyot akar tartani és ezért nagyon sok elpusztult a nem megfelelő tartás miatt! :( máshol is bekellene tiltani. [link]
2012. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
90%
kutyák és macskák is elpusztulnak a rossztartás miatt, mégse kérnek erkölcsi bizonyítványt ha venni akarsz eggyet... minden állatra és teremtményre vonatkoznak Exupéry szavai: "Akit egyszer megszelidítettél, azért felelősséggel tartozol"... az emberek elfelejtik hogy az állattal felelősség is jár (lehet bagoly, kutya vagy akármi)... de a többség nem fed mindenkit, és valószínűleg a kérdező is átgondolta mit akar. Amúgy én is szeretnék baglyot, de még nem tudom számára biztosítani a megfelelő helyet :D
2012. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Athene noctua válasza:
75%
19F szia :) macskabaglyot vagy erdei fulesbagjot ajanlanek elsonek :) szerintem ezt a 2 fajtat a legkonnyebb felnevelni :) es vallalnod kell ertuk a felelosseget :) nagyon sok turelemmel jar mar csak az is h pl megtanitsd neki hogy raszaljon a kezedre :) ja es ne felejtsd el hogy valtozatos etrend fontos nala nem etetheted csak pl "mellehusaval""D szoval ha tartani akarsz meg kell oldanod az egerek/rovarok ,esetleg madarak vagy nagyobb ragcsalok beszerzeset :) ui 11eves fejjel ha fel tudtam nevelni 4kis kuvikut akkor az elozo gyerekjatek lesz :D azota felneveltem 2fulesbaglyot es 4gyongybagjot :) most ismet kuvikom van mar masfel eve boldogit :) termeszetesen az elozoeket el engedtem , de ez valahogy mindeg vissza tert :) ja es ha szobaban akarod tartani okvetlen keszits egy allvanyt neki bagolyfajtol fuggoen pl kuviknak eleg egy kis odu is ,mig a tobbi kedveli a szoba legmagasabb pontjat :) termeszetesen csak elarvult madarat vegyel magadhoz :) a kuvikok a mellettunk levo regi gyar atepitese miatt kerultek hozzam :)
2015. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Dehisz csak egy oszlop kell!!!
2015. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Bagolyot csak engedéllyel lehet tartani itthon.


Nagy a mozgás igénye, egeret eszik (egészségére ártalmas ha nem) van, hogy neked kell megölnöd, mert ha ő vadássza le feléled benne az ösztön és agresszív lesz, nem nagyon tűr meg maga mellett más állatot (mindig van kivétel) (vagy esetenként embert)


lásd Wesley kevesem című könyvben

2021. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!