Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megéri papagájt tenyészteni?

Megéri papagájt tenyészteni?

Figyelt kérdés
Annyi tenyésztő van már, hogy felmerült a kérdés. Megéri, vagy csak hobbiból csinálják? Egába hozzák magukat?
2012. aug. 17. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos a tenyésztők többsége a pénz miatt csinálja. Tehát a madarak éppen annyit kapnak hogy életben maradjanak és szaporodjanak. Így nagyobb a bevételük mint a kiadásuk de a madaraknak egyáltalán nem jó.


De az igazi tenyésztők azért tenyésztenek mert szeretik a papagájokat és ezzel akarnak foglalkozni. Tehát a madarak megkapnak mindent amire szükségük van. Ebből nem élnek meg mert többet költenek rájuk mint kapnak értük de nem is a pénz miatt csinálják.

2012. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek az előző kommentelővel. Aki hobbiból és élvezetből csinálja, valószínűleg többet költ a madarakra, mint amennyi bejönne az eladott madarakból. Viszont az ilyen helyről vásárolt madarakra igazán nem lehet panasz.

Ellentétben a "fiókagyárosokkal", ők csak szórnak egy kis magot eléjük, ad nekik vizet, aztán csak hagy szaporodjanak...

Szóval egyrészt megéri, mert ez egy nagyon szép hobbi, másrészt megélhetés szempontjából, hogy erre alapozd a jövődet, már nem annyira. Esetleg mellékfoglalkozásként. :-)

2012. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
20ezer órát dolgozol egy nap. 5000féle mesterséget kell kitanulnod hozzá. Nulla szabadidőd lesz. Töménytelen mennyiségű pénzt kell beleölnöd. Aztán legyél ismert, és a végén kijössz nullára.
2012. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. Nem szeretem a papagájokat! :) Úgyhogy nem fogom tenyészteni őket! Csak bármilyen madaras oldalra felnézek, fele papagáj, másik fele meg a többi vegyesen.
2012. aug. 19. 00:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért az elég szomorú, hogy nem szereted a papagájokat, de a pénz, a nyereség miatt tenyésztenéd.

Azokkal törődni is kell, foglalkozni.

2012. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értelmi szint? Azt írtam, hogy ,,nem szeretem a papagájokat, ezért nem fogom tenyészteni" ha neked ebből az jön le, hogy én papagájt akarok tenyészteni, hogy meggazdagodjak, akkor elszomorítalak, hogy nem fogok. Van jobb dolgom is.
2012. aug. 22. 01:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy azért tetted fel a kérdést, hogy te akarod tenyészteni őket, s érdekel, hogy megérné-e neked.


Bocsi, ha nem így gondoltad, akkor én értettem félre.


Egyébként a kérdésedre nekem is az a válaszom, hogy nagyon sok pénzbe kerül egy normális és megfelelő körülmény kialakítása ahhoz, hogy ebbe belevágjon valaki. Ehhez azért elszántság is, s nagy szeretet, na meg pénz:)


Milyen állatokat szeretsz egyébként?:)

2012. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Legjobban a récéket(házikacsától a díszrécéig), galambok, gerlék, fácánok, hüllők, siklók-kígyók. Meg a dísztyúkok, de azokat nem annyira. :)

Arra fel tettem fel a kérdést, hogy ha felnézek egy-két hirdetőoldal madár rovatába, oldalakon keresztül van papagáj, és csak egy-két más állat van.

2012. aug. 23. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem,most már világos.:)

Bocsi, hogy így félrenéztem:)

2012. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia

Galambot lehet,meg meg is éri tenyészteni őket!

Én szeretek velük foglalkozni!

Papagájt is tenyésztek hullámosokat de nem, olyan jó mint a galamb!

A galambal sokkal de sokkal többet lehet foglalkozni hajtani stb......

Valamikor egész napokat!

Szerintem ha állatot akarsz tartani tarts galambot!

2013. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!