Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék a kecskepapagájai...

Mit tehetnék a kecskepapagájaimmal?

Figyelt kérdés
Februárban vettünk egy tojó kp.-t. Mivel most kollégista leszek, ezért nem fogok malyd tudni foglalkozni vele, és úgy gondoltam, hogy veszek ezért neki egy társat. Vettem is egy hímet. Eleinte jól kijöttek az első pár napon, később észrevettem, hogy a tojó állandóan az "odújában" van. Az odút azért írtam idézőjelbe mert az nem csak egy kicsi odú, hanem van hozzá egy folyosó féleség, és egészap ott van. Én arra gondoltam, hogy területi harcot vívtak és a tojó csak enni mehet ki a helyéről. Nem tudom, hogy most mit csináljak. Vagy ne szóljak bele? Megfognak békülni és elviselik malyd egy területen egymást?

2012. aug. 22. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést. Van két papagájod, egy hím és egy tojó + egy odú. Eleinte jól kijöttek, ám most a tojó az odúban időzik. Ez alapján számomra az tűnne logikusnak, hogy esetleg költésre készülődik. :-)

Vagy harcolnak is a madaraid? Láttál erre utaló jelet? Ha igen, szedd szét őket, ha pedig nem, akkor készülj fel, hogy hamarosan gyarapodni fog a madárállományod. :-)

2012. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de nemhinném hogy költésre készülődik...ha a hím közeledik hozzá, mindig elrepül, és a hímet nemrég vettem, ebből is gondolom, hogy már megfélemlítette a hím a tojót és az azért nem jön elő a zugáól. És nemtudom, hogy mit tegyek, hogy majd megfognak-e osztozni később a területen, vagy a tojónak továbbra is a zugjában kell lennie és félnie kell a hímtől. Vagy akkor különítsem el egymástól őket?
2012. aug. 23. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A tojók beindulnak az odútól. Egy egyedüli tojó papagáj is valószínűleg tojni kezdene ha odút kapna. Tehát attól hogy nem jön ki jól a hímmel még lehet mivel sokat van az odúban inkább valószínű hogy tojni fog.

Vedd el az odút tőlük és figyeld nem tojik-e a kalitka aljába vagy nem-e viselkedik úgy mintha problémája akadt volna a tojás kitojásával.

2012. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem bántják egymást, ha nem okoznak egymásnak sérüléseket akkor nem kell külön tenned őket.
2012. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat. A tojó már sok ideje nálunk van, de edig még nem csinált ilyet, a hímet meg most vettük 6 napja.
2012. aug. 23. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!