Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék hullámos papagájo...

Mit tehetnék hullámos papagájommal, hoyg ne féljen?

Figyelt kérdés
úgy 2-3 éve nálunk van,de még mindig fél tőlünk :( Tudtok valamilyen módszert hogy hogyan lehetne kicsit magunkhoz szoktatni? Beszélgetünk vele,próbálom az ujjamra ültetni,de nem mer rámenni. Kiengedni már egy ideje nem szoktuk,mert hatalmas a karma,de nem merjük levágni,és orvoshoz vinni,mert félünk hogy sokkot kapna.Már akadt bele a függönybe szegényke,és nem akarjuk,hogy ez megismétlődjön! :(
2011. ápr. 29. 16:14
1 2
 1/11 anonim válasza:

Mindig kozelits hozza lassan es ovatosan, ha hozza akarsz nyulni. Ha latod, hogy fel, akkor huzd el egy kicsit a kezed es tartsd ott, hogy szokja, hogy nincs veszelyben. Egy ido utan o fog hozza kozeledni, mert kivancsi. En anno nyitva hagytam a kalitka ajtajat is, mert sosem ertettem egyet azzal, hogy egy madarat egesz eleteben bezarva kell tartani. Akkor jott ki es be, amikor akart. Egy ido utan mar a szobam ajtajat sem kellett becsuknom, mert soha nem repult ki. Neha amikor rajott, akkor hallottam meg lattam is, hogy korbe korbe repked a szobaban, de soha nem jott ki onnan. Viszont az ablak soha ne legyen nyitva, amikor a kalitka is, mert ha kirepul, akkor gondolom tudod, hogy vege, mert egy hullamos papagaj nem eletkepes az utcan. Szoval csak finoman es turelemmel es semmit sem szabad raeroltetni. A vegen az enyem mar magatol jott hozzam es velem ucsorgott a fotelben es amikor olyanja volt, akkor azzal jatszottunk, hogy az asztalon kergeti a kezemet, mert ra akart maszni en meg lassan elhuztam, hogy ne kapja meg olyan konnyen :) Egyebkent 12 evig volt meg es nagyon a szivemhez nott. Eletem legszebb idoszaka volt es evekig tartott elfogadni, hogy vege...

Ha barmi kerdesed van, akkor szivesen valaszolok.

2011. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

16:59 es vagyok.

Meg annyit, hogy ha rendesen van taplalva, akkor a karmainak magatol kene kopjon, mert az egeszseges taplalkozas egy biztosit egy termeszetes kopast a karmokra es a csorre is. Csak jominosegu magvakat es sok zoldseget es gyumolcsot kell neki adni. Azt ugyis eszreveszitek, hogy mik lesznek a kedvencei. A repat es a zellert pl az enyem imadta.

2011. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A karmai és a csőre nem nőhet túl ha van csőrkoptatója és különböző vastagságú nem permetezett gyümölcsfaágak az ülőrúdjai. De ezt már a MEGVÁSÁRLÁSA ELŐTT tudnod kellett volna és nem utána 3 évvel. Vidd el egy kisebb kalitkában(szállítóketrecben) egy madarakhoz is értő állatorvoshoz és vágasd le a karmait és a csőrét. Ha nem működik rosszul valamelyik szerve akkor nem fog újra megnőni ha van elég fa a kalitkájában. Ha van a közeledben fűzfa akkor vágj belőle pár ágat és alapos mosás,fertőtlenítés(ecet) után belógathatod neki felülről hogy rághassa. És a legjobb ha a játékai is natúr fából vannak.
2011. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Karácsonyra kaptam,úgyhogy előtte nem nagyon olvasgattam róla :) mi is régebben nyitva tartottuk a kalitkát,ki be repkedett,de egy idő után ki sem mert jönni :( van neki karomkoptató rúd,és csőrkoptató is. Mindig amikor megtehetjük,adunk neki gyümölcsöt,zöldséget.Néha sajtot is mert imádja :) Van fűzfa a közelben,majd tényleg meg kéne próbálnom! Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 30. 11:26
 5/11 TasTóbiás ***** válasza:

2-3 hét alatt ne várj csodát.

Félni fog még jo darabig, de csak mértékkel. Az egyik papagájom mindig reszket ha közelébe megyek, vagy elmozditom a ketrecet.

A másik a kis vadóc, mindig menekül, nem akar az ujjomra ülni... de ha fürtöst lát mindjárt más a szitu.

Nem engedi amugy hogy megfogjam, de multkor állatdokinál megcsipte a dokit ki elengedte, és mikor a doki és asszisztense meg akarták fogni, ijjedtébe hozzámrepült bele a kezembe.

Persze azota se engedi hogy megfogjam, de TUDJA, hogy én vagyok a gazdija, és azért ha gond van bizik bennem. Ez 2 honap alatt alakult ki.

Ha kézhez van szoktatva, akkor nem kap sokkot a dokinál se, csak azt mondom hogy minimum várj 2 honapot, hogy szokjon hozzád.

2011. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hiába van körömkoptató ha azt mondjuk teljesen átéri. Max 2/3-ig szabad hogy átérje, akkor használ valamit. Akár hogy lehet etetni a madarat, attól nem fog kopni se a karma se a csőre. A megfelelő rúdtól és a rágcsálni való fáktól fog kopni. A rúdvastagság 1,5-2,5 cm között legyen. Annál vékonyabb nem jó. Sajnos az üzletekben a kalitkákhoz 10-12 mm átmérőjű rudak vannak, lénygében nem véletlen, mert így az ember megveszi a drága körömkoptatót is, ami szintén ilyen átmérőjű. (marketing)
2011. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A karomkoptatót SÜRGŐSEN cseréld le mert eldeformálja a madár lábát és kidörzsöli a talpát amitől fekély keletkezhet rajta. Ha nincs olyan rokonod,barátod akinek van nem permetezett gyümölcsfája akkor az olyan vastag fűzfaágak is megteszik amiket még félig se tud átfogni de vékonyabbak is legyenek a kalitkába hogy tornázzon a lába.

És minél előbb vidd el egy orvoshoz hogy levágja a karmait,csőrét.

2011. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És NE adj neki sajtot mert tele van sóval ami árt neki.
2011. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajntot csak nagyon ritkán adunk,mert szereti. Majd tényleg ki kéne mennem fűzfaágat szednem,és mivel tudnám lefertőtleníteni? előre köszi!
2011. máj. 1. 09:48
 10/11 .Dóri. ***** válasza:

Az enyém nem fél, kivéve az ujjamtól, de attól nagyon!

10 centire odarakom a fejem és még akkor se fél, de az ujjam nem az erőssége! :-)

2011. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!