Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! A kanárim eszi az...

Segítség! A kanárim eszi az újságpapírt, mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Mostanában rendszeresen eszi az újságpapírt, amit aláteszek. Rettenetesen idegesít, állandóan feltépkedi apró cafatokra. Utánanéztem, az elején azt feltételeztem, hogy lehet, hogy unatkozik, de mostanában rendszeresen próbálom szórakoztatni tv-zéssel, rádióval, azzal, hogy zongorázok, elvisszük a telkünkre, meg ilyenek. Egy időre abbahagyta, de most megint elkezdte, és folyton azt eszi. Eszik persze magot is, meg gyümölcsöt, de nagyon rákapott az újságpapírra. Azt is kipróbáltam már, hogy ilyen madárhomokot raktam alá, de akkor nehéz volt tisztántartani a ketrecet, így elhagytam, mivel nagyon sietősen élek, de nyár lévén többet tudok foglalkozni vele, így most kéne rá módot találni, hogy elintézzem az újságpapírt. Volt már kanárim, de az nem csinálta ezt.

2012. aug. 24. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Vágd kupán az újságpapírral:D Egyébként meg a megoldás...,nem raksz be neki többet újságpapírt!Találj ki valami mást amit alá raksz!
2012. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki valamit amivel el tudja foglalni magát mondjuk egy párt.
2012. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Törpilla57 ***** válasza:
Próbálj betenni vastagabb papírt alája, pl. hullámpapírt, vastagabb kartont, amit nem tud eltépni. Tojó, ugye? Ők szoktak a fészekrakáshoz papírt tépkedni. Azt, hogy enné valamelyik kanári, azt még nem tapasztaltam.
2012. aug. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos hímként vettük, bár eddig valóban elég gyanúsan csipogott csak. Akitől vettük, azt mondta, hogy augusztus vége-szeptember eleje felé kezd majd el énekelni, mert még olyan fiatalon vettük kb 1-1,5 hónapja, de látszott is rajta, mostanra nagyon nagyot nőtt, mármint ahhoz képest, amilyen volt :). Amúgy az a kartonos dolog jó ötlet, köszi. Majd esetleg megpróbálom elvinni állatorvoshoz, hátha ő jobban meg tudja mondani, hogy milyen a neme :). Aztán majd meglátjuk, veszünk-e neki párt :) Köszönöm a kommenteket!
2012. aug. 25. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a tv és a rádió nem megfelelő szórakoztatás egy kanárinak. Előre én is azt mondta volna, hogy lehet fészekrakáshoz tépkedi az újságot, az én kanári tojóim is csinálták nem egyszer. Az a gond, hogy az újságpapírokon található festék mérgező lehet a madarak számára. Esetleg úgy tennéd a madárhomokot, hogy rászórod az újságpapírra? Azzal nem nehezítenéd meg a kalitka tisztántartását. Az a legvalószínűbb, hogy mégsincs megfelelő inger a számára, és unatkozik, depressziós. Egy társsal megoldódna a probléma. De legelőször derítsd ki hogy tényleg hím-e. Tapasztalatból mondom, hogy érhetik meglepetések az embert :) (Nekem az eddigi 4 kanárimból 2 nem olyan nemű volt, mint ahogyan vásároltam, és elég meglepő, amikor a Ferikének elnevezett madár egyszer csak tojást tojik :)
2012. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Feri, aki tojást tojik :D

Szerintetek a kisállatkereskedő meg tudná állapítani a nemét? Ha állatorvoshoz vinném el azért egy rahedli pénzt kérne el. Ott már azért is fizetni kell, ha levegőt vesz az ember :D (legalábbis nálunk)

2012. aug. 26. 19:51
 7/9 Törpilla57 ***** válasza:
Ne reménykedj, az állatkereskedő sem tudja megállapítani a kanári nemét, de még állatorvossal sem találkoztam, aki igen. Vannak tenyésztők, akik esküsznek a saját módszerükre, de 100 %-os bizonyosság - kis korban!!! - nincs. Ezért kár pénzt kidobnod. Párt éppen ezért még ne vegyél mellé, mert a végén két egyforma nemű madárkád lesz. Várj türelemmel, kb. 7-8-9 hónapos koráig, ha nem kezd el fütyülni, akkor biztos tojó. Mindenesetre próbálj neki fütyülni, vagy kellemes zenével (ne hangos, ricsajos zenével...) serkenteni fütyülésre, mert az is előfordulhat, hogy egyedül és másik hím tanítása nélkül nehezen tanul meg fütyülni. Ezt ugye viccnek szántad???: "mostanában rendszeresen próbálom szórakoztatni tv-zéssel, rádióval, azzal, hogy zongorázok, elvisszük a telkünkre, meg ilyenek."
2012. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, komolyan mondtam :D viszem magammal mindenhová, mostanában abbahagyta egyébként az újságpapírozást, ma egyszer nekikezdett, de abbahagyta. Nos egyébként én is úgy döntöttem, hogy várok vele egy évet, akkor kiderül biztosan, hogy milyen a neme, aztán majd eldöntjük, hogy lesz-e neki valakije vagy sem. Ha a szobában van csak úgy, egymagában, akkor egész álló nap csak egy helyben gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem csinál semmit, ha pedig odaviszem a zongorához, amikor játszok, ismét olyan "életteli" lesz, többet csipog, meg ilyenek, a tv-t is szabályosan nézi, olyankor néha lemegy enni, inni, stb. Nagyon szociális kismadár, mondom, ha nincs vele senki, akkor nem is eszik, csak ül egész nap a rúdon. Ha kiengedem egy kicsit, hadd repkedjen a szobámban egy kicsit, akkor is inkább hozzám jön, odaül a vállamra, vagy a fejemre, még a tükör sem érdekli, hogy ott van.
2012. aug. 30. 21:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Hatalmas forma a kanárid,egy egyéniség!!:)
2012. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!