Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem akarnak kirepülni a...

Nem akarnak kirepülni a hullámos papagájaim. Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok régóta kb fél éve vannak már meg.Eddig mindig kiengedtem őket(mint normális gazdi) de nem mennek messze,csak csapkodnak a szárnyukkal párat,furcsán ide oda mozogva,aztán leszáll vhova.ekkor amikor repülnek nagyon ver a szivük, nagyon i(ly)(j)edtek.Írtam hogy leszáll vhova: ez naon ritka,inkább csak párat a szárnyával,és visszarepül a ketrec tetejére :( Másoknál az a baj hogy nem akarnak visszamenni,nekem meg nem akarnak kijönni.Az is ritka hogy kimerészkednek,de akkor is csak a ketrec tetején vannak :( hogy érhetném el? mit tegyek? köszi a válaszokat
2012. aug. 30. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor kijöttek, és elfáradtak, leszálltak, odamentél hozzájuk? Megfogtad őket? Van kint nekik valami, amire le tudnak ülni (faág, virágtartó, valami..)?


Gyenge az izomzatuk, ezért nem tudnak szépen repülni még. Ezt gyakorlással lehetne erősíteni, de nekem úgy tűnik, félnek és/vagy nincs lehetőségük kint leszállni pihenni. Az nem baj, ha a ketrec tetején ücsörögnek, te is leülnél a házad elé, ha egy számodra veszélyes terepen annyit kellene futnod, hogy kiköpöd a tüdőd is:)

2012. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csinálj nekik valamilyen kiülőt fűzfaágakból ahova átrepülhetnek a kalitkáról. Először a kalitka közelébe tedd aztán amikor már megszerették teheted távolabb is hogy többet kelljen repülniük.


Ilyesmit csinálj(ennyi,ekkora ág nem kell de ha akarsz beépítheted a fél szobát is őket nem fogja zavarni:) )

[link]

[link]

2012. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem megyek olyankor oda hozzájuk,nem idegelem őket még ezzel :D.Igen ,egy csomó helyre le tudnak szállni, bát most fogok csinálni nekik egy ijet: [link]

most ezt kezdtem ez nekik.persze nem gond hogy ot ülnek :)

2012. aug. 30. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:

szia. mekkora ketrecben élnek? mIlyen gyakran repteted őket?

Csak azért, mert ismerek olyat, aki kis kanárinak való ketrecbe tartja őket, és ebbe a ketrecbe éppen, hogy csak ugrálni tudnak.

Nem azt mondom, hogy rossz helyen taranád őket, csak h egy tágas ketrecbe tovább élnek:)

2012. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elég nagy a ketrecük, tehát nem ilyen kis sz ar ház alakú meg kerek formájú . nincs telezsúfolva nincs tükör se megy csengő se
2012. szept. 2. 09:46
 6/6 anonim válasza:
Hát szerintem a papagájaid nem szeretnek annyira repülni de irtad hogy amikor repülnek kalapál a szívük nagyon és szerintem ez sokk.Azért kaphatott sokkot mert megijednek mert eddig nem nagyon repültek vagy nem szokták meg a környezetet amiért nem látták teljesen a szobát.Javaslom tedd magasabbra a kalitkát hogy mindent láthassanak és igy megnyugodnak.És ha sokkuk van akkor sötétits egy kicsit el meg ne zajongjon semmi és akkor már jobban lesznek.Remélem segítek.
2012. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!