Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem esznek a hullámos...

Miért nem esznek a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt (azaz 08.13-án) költöztettük át őket egy nagyobb kalitkába.Nem ugyanaz az etető van már nekik,hanem a kalitkához járt.A kalitkában meg van a hely,hogy hova kell berakni az etetőt.2db etető van közvetlenül az ajtó mellett.

És azóta még nem ettek.A költözés miatt nagyon félnek még,és ezért lehet?

-----------------------

Még 1 kérdés:

Hogyan tudnám őket tisztán tartani? Sajnos nagyon félős mind2,és ha beteszem a kezem a kalitkába,akkor már elkezdenek repdesni.



2012. aug. 15. 07:29
 1/8 anonim válasza:

Szoktasd őket kézhez, hogy ne féljenek tőle.

Amúgy ha olyan kalitka aminek nem lehet kihúzni az alját szimplán amikor az ülőrúdon ülnek leemeled a tetejét és nyugodtan takaríthatod a kalitka alját. 2 hetente egyszer nagy kalitkánál szerintem bőven elég mivel az én kalitkám 1 zacskó papagáj homokot igényel és azt hetente elég drága. :)

2012. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én a madarak tisztántartására gondoltam :)
2012. aug. 15. 08:26
 3/8 anonim ***** válasza:
A madarak tisztán tartják magukat, neked csak a kalitkát kell rendszeresen takarítanod. Mivel egész nap kb esznek, isznak és tollászkodnak, ezért még a koszos kalitkában sem koszosak a madarak. Nagyon jól rendben tudják tartani a tollaikat. Főleg nyáron ajánlott egy kis tálkában betenni nekik vizet, amiben meg tudnak fürödni, ha kedvük van hozzá. Nekem kanárim van, és köztudott, hogy a kanárik imádnak fürödni. :)
2012. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még mindig nem ettek :/

Aggódom értük.Mennyi idejig bírják mag nélkül?

2012. aug. 15. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Látsz maghéjakat? Mert akkor esznek csak nem látjátok.

Vedd ki a helyéről az egyik etetőt és látványosan turkálj benne egy kicsit hogy lássák mi az majd rázogatva tedd vissza a helyére. Így felkelti a figyelmüket a kaja és ha éhesek oda fognak menni enni. Kaja mellett nem fognak éhen halni.


Naponta sokszor rakd be a kezed a kalitka ajtaján és várj. Ne mozgasd a kezed,ne nyúlkálj sehova csak várj. MINDIG várd meg amíg lenyugodnak, leülnek az ülőrúdra mielőtt kiveszed a kezed. Miután kivetted a kezed hagyd ott őket egy kicsit. Ha már nem kezdenek el menekülni amikor berakod a kalitkába a kezed kezdj el óvatosan,lassan odanyúlni pár a madaraktól távol lévő dolgokhoz. Ha menekülni kezdenek állítsd meg a kezed és várd meg amíg megnyugodnak majd nyúlkálj még egy kicsit és hagyd ott őket.

Így viszonylag megszokják a kezed. Csak az a fontos hogy amikor menekülnek sose vedd ki a kezed,menj el mert akkor azt tanulják meg hogy ha elkezdenek össze-vissza repkedni elmegy a kezed.

2012. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Okés,köszönöm a választ,de ez nem 'berakós' etető.

Nehéz elmagyarázni hogy milyen,nemsokára csinálok róla fényképet.

2012. aug. 15. 12:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt van 3 kép kicsit homályosak,de lehet látni:

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 15. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Tegyél az egyik etető mellé egy ülőrudat vagy ami talán még jobb lenne átmenetileg(pár napig) tedd le az egyik ülőrudat közvetlenül az egyik etető mellé és az összes többit vedd ki. Így kénytelenek lesznek a kaja mellett ülni és akkor talán enni is mernek és rájönnek nem eszi meg őket az etető.
2012. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!