Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! Szerintetek a...

Segítség! Szerintetek a nimfáim párban vannak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy vettem 2 db fehér nimfát, fiúnak és lánynak. Azt hittem eddig, hogy lány mind a 2, mert eddig nem odúztak, és már lassan 2 évesek. Ha tojtak is csak a földre.

Most 1-2 napja az egyik tojt egy tojást az odúba és ül rajta. de a másik nem foglalkozik vele. A többi nimfa páraimat láttam párzani, de őket nem.


mind a 2 lány, vagy párban vavvak??



2012. aug. 31. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha párban lennének, azt biztosan észrevennéd. A hím udvarol, eteti a tojót, és hát párzani is szoktak.
2012. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ki kellene vennem alóla a tojást?
2012. aug. 31. 20:05
 3/12 anonim ***** válasza:

2 tojónak minek adsz odút? Csak tojásra ösztönzi őket.

Ezt vedd el tőle és az odút is de ha újat tojik a kalitka aljába és foglalkozik vele akkor azt már hagyd nála. Várd meg amíg megunja és vedd el tőle.

2012. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Előttem mindent leírtak. A tojás csak feleslegesen kiveszi belőlük a sok energiát, semmi szükség rájuk.
2012. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem 2 tojónak adtam odút, mert PÁRNAK vettem őket, meg ki sem tudom venni az odút, mert hullámosok élnek velük egy ketrecben.


Azért köszi, majd megoldom valahogy:)

2012. aug. 31. 21:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg szerezz be két hímet, és akkor rögtön lesz két pár nimfád. :-)
2012. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát az lesz, csak az a baj, hogy rohadt nehéz beszerezni albínó nimfákat:(
2012. szept. 1. 11:38
 8/12 anonim ***** válasza:

De a két párt már nem tarthatod együtt. Bántani fogják egymást,egymás fiókáit,tojásait.

1 röpdében csak 1 párt,3 párt vagy többet tarthatsz.

2012. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
HA Hímet keresel hozzájuk akkor én nem ajánlom, hogy ők is albinok legyenek, mert a fiókáik gyenge tollszerkezetüek lesznek, és sok egyéb problémáik is lehetnek.
2012. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem egy nagyobb ketrecbe 3 db nimfa pár volt, de nem bántották egymás fiókáit szerencsére:)


De mindenképpen albínó fiúkat szeretnék venni, tudom, h az a fajta érzékenyebb betegségre, de ha összerakom szürkével, vagy sárgával őket, abból nemigen lesz fehér utód. De nem hiába kerül a fehér annyiba, amennyibe:-)

2012. szept. 1. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!